Глава ПЦУ Епіфаній закликав братію Києво-Печерської лаври співпрацювати: Захистимо вас від залякувань

  • 21:30
  • 18.03.2023

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній закликав братію Києво-Печерської лаври сприяти процесу звільнення «від московського ярма» та запевнив, що їх захищатимуть від залякувань з боку теперішнього очільника Лаври.

Про це йдеться у відеозверненні Епіфанія «до братії Лаври та громадськості».

Епіфаній наголосив, що в жодному разі не йдеться про закриття монастиря Лаври, припинення в ньому молитви, богослужінь та чернечого життя.

– Порівняння нинішніх подій з минулими гоніннями комуністичної влади на церкву загалом та двократним закриттям монастиря зокрема — безпідставна маніпуляція, — сказав він.

Епіфаній заявив, що протягом тривалого часу церква, держава і суспільство намагалися спонукати керівництво московського патріархату в Україні остаточно припинити підлеглість російському центру.

– Суспільству загалом і братії відомі численні приклади того, як під керівництвом нинішнього очільника монастиря Лавра послідовно і свідомо перетворювалася на центр пропагування ідеології «русского мира», — сказав Епіфаній.

Він закликав братію Києво-Печерської лаври сприяти процесу звільнення «від московського ярма» та пообіцяв, що всі, хто «послідує вимогам канонів томоса та відкине беззаконну владу москви», продовжать своє служіння у Лаврі.

Епіфаній запевнив, що:

  • братію захищатимуть від залякувань з боку теперішнього очільника Лаври;
  • керувати поточними справами обителі будуть ті, хто знає традиції та життя монастиря, належить до братії, має відповідні здібності та «не заплямував себе відданістю "русскому миру"»;
  • богослужебною мовою Лаври буде давня слов'янська мова разом із сучасною українською.

Він наголосив, що московська духовна влада в Україні є неканонічною, а кремль використовує її проти українського народу.

– Лавра не повинна бути інструментом боротьби проти України, а навпаки — місцем, яке духовно надихатиме наших співгромадян у ці тяжкі часи [...] Як священноархімандрит Лаври я відкритий до діалогу та спілкування. Наша мета — зберегти й оновити обитель, очистити її від омани "русского мира". Ми готові до співпраці з усіма, хто поділяє це прагнення, — сказав Епіфаній.

 

Новини

23 березня 2023
22 березня 2023