Сєнкевич вважає, що війна це привід переосмислити майбутнє Миколаєва

  • 10:21
  • 24.01.2023
Senkevich-na-fone-jolki-780x470

На думку міського голови Олександра Сєнкевича, війна – привід переосмислити майбутнє Миколаєва.

– Сьогодні, коли у нас дуже багато зруйнованих садків, шкіл, лікарень, пошкоджена інфраструктура, солона вода з Південного Бугу «з’їла» чимало труб, - це привід, щоб сюди прийшли інвестиції, допомога, яка сприятиме змінам на краще, - сказав мер міста. 

Він вважає, що перше що треба зробити після Перемоги - повернути молодь. Адже місто - це не вулиці й будівлі, насамперед, це люди. Тож воно має бути цікавим та комфортним для життя і праці.

Олександр Сєнкевич додав, що повномасштабне вторгнення росії змінило настрої багатьох містян, адже раніше частина жителів продовжувала відчувати ностальгію за радянським минулим. 

– У Миколаєві після розпаду СРСР залишався «привид комунізму». Це пов’язано не з сентиментальністю чи совковістю, а з минулим міста. У Миколаєві збудовані всі авіаносці Радянського Союзу. Також військові кораблі, той самий «Москва», який потопили українці, також збудований в Миколаєві. В суднобудуванні було зайнято біля ста тисяч містян,– додав Олександр Сєнкевич.

Після розпаду Союзу російські олігархи через підконтрольних осіб придбали ці заводи та зруйнували, а російська пропаганда в той же час говорила, що це все сталося через незалежність України. Людям промивали мізки і вони казали: «от за Радянського Союзу все було добре, а що ми отримали з незалежністю? Немає роботи, перспектив». Миколаїв почав «падати» в економічному напрямку. Пізніше з’явились порти, але вони не приносять нашому місту фінансових прибутків, бо ми отримуємо виключно кошти з ПДФО працівників. Тож все найкраще, як вважали люди, було за Радянського Союзу. 

– В Миколаєві ніколи не любили росію як росію. Вона просто приватизувала права на СРСР і використовувала цей образ. У миколаївців була ніби ностальгія за тими часами. Однак, думаю сьогодні багато людей змінили свою думку. Чимало було поранених, загиблих, пошкоджено майно. Сьогодні я не знаю кількості осіб, які досі люблять росію, але думаю, що їх небагато,– резюмував міський голова Миколаєва.

 

Новини

4 лютого 2023
3 лютого 2023