Через війну в Україні авіаквитки неминуче подорожчають по всьому світу - прогноз

  • 15:49
  • 09.12.2022
1626880996-8563

На тлі повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2023 році ціни на авіаквитки зростуть по всьому світу. Підвищення тарифів пов'язане зі зміною маршрутів, на яку пішли багато країн, щоб уникнути російського повітряного простору.

Як повідомляє Bloomberg з посиланням на дані American Express Global Business Travel, на маршрутах Європа-Азія квитки подорожчають на 12%, а на рейсах Північна Америка-Азія - на 10%.

– Підвищення тарифів між Європою та Азією також демонструє вплив зміни маршрутів, щоб уникнути російського повітряного простору, який закритий для багатьох авіакомпаній після вторгнення в Україну. Об'їзд може збільшити тривалість польоту на три години, що призводить до збільшення споживання палива і витрат, - йдеться у звіті.

Тарифи Північна Америка-Азія можуть подорожчати на 5,6% в бізнес-класі. Зростання на 12% в напрямку Азія-Європа стосується тарифів економ-класу, в той час, як квитки бізнес-класу на рейси між континентами, за прогнозами, зростуть в середньому на 7,6%. 

У Північній Америці тарифи зростуть приблизно на 3% в обох класах салону. Тарифи на маршруті Північна Америка-Європа будуть на 3,7% вищими, ніж у 2022 році.

– Однією з найбільших змін будуть квитки бізнес-класу всередині Австралії, які, за прогнозами, подорожчають приблизно на 19%... авіакомпанії скоротили свої потужності для розв'язання таких проблем, як нестача персоналу і високі витрати на паливо, що призвело до зростання цін на квитки, - йдеться в матеріалі.

Оскільки в Європі також спостерігається дефіцит пропускної здатності авіакомпаній порівняно з попитом, очікується, що внутрішньорегіональні рейси зростуть на 6% у бізнес-класі та на 5,5% в економ-класі наступного року.

Нагадаємо, США нарощують закупівлю боєприпасів для ЗСУ.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

31 січня 2023
30 січня 2023