Сєнкевич про ситуацію з водою: кількість витоків збільшилась у 20 разів

  • 09:39
  • 05.12.2022
_mikolaeva_senkevich3_mkrada_gov_ua_2_650x410

Кількість витоків на водоводі, який живить Миколаїв і сильно пошкоджений через солону воду, збільшилася у 20 разів, трохи менше половини води витікає з труб просто на вулицю. Місцева влада вже звернулася до міжнародних організацій, до органів держвлади за допомогою у ремонті водоводу, а водоканал уже визначив ділянки, яким необхідний ремонт.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.

– Ми звернулися до міжнародних організацій. Зараз співпрацюємо з ними, а також із державними інстанціями, щоб отримати кошти на ремонт трубопроводу, бо він насправді дуже сильно зруйнувався під час використання солоної води. І в цьому випадку ми розуміємо, що сьогодні в нас трошки менше половини води витікає на вулицю. Ми очікуємо результатів розгляду цих питань і одразу, як тільки безпекова ситуація буде нормальна, ми можемо починати фактично відновлення цих труб, - розповів він.

За його словами, труби потрібно викопувати, замінювати або на пластикові, або на чавунні, або санувати меншим діаметром усередині вже існуючих труб.

– «Водоканал» вже визначив усі ділянки, які потребують ремонту. Ми цю інформацію надіслали нашим колегам з Данії, які будуть допомагати нам відновлювати місто, а також через обласну військову адміністрацію до органів державної влади, - додав очільник міста.

Відповідаючи на запитання про кількість труб, які потрібно замінити, Сєнкевич сказав наступне:

– Кількість витоків води, яку ми втрачаємо просто в землю, збільшилась у 20 разів. Сьогодні ми вже збільшили кількість ремонтних бригад «Водоканалу», які реагують на аварійні виклики, також запросили підрядників, щоб впоратися з таким фронтом робіт. Їх 8 компаній, які зараз нам допомагають.

Нагадаємо, 28 листопада під час ракетного обстрілу російські окупанти пошкодили насосну станцію комунального підприємства «Миколаївводоканал», розташовану в Херсонській області. Тому відновлення постачання води в Миколаїв затягується.

Нагадаємо, добровільна евакуація на Миколаївщині триває.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

31 січня 2023
30 січня 2023