Близько 90% населення світу мають імунітет до COVID-19,– ВООЗ

  • 11:46
  • 03.12.2022
lockdown-локдаун-карантин-closed-COVID-19-зачинено-коронавірус-табличка

У світі принаймні 90% населення мають певний імунітет до коронавірусу. Але «зниження пильності» до хвороби провокує появу нового варіанту COVID.

Про це повідомляє заяву гендиректора ВООЗ Тедроса Аданом Гебрейєсуса.

– За оцінками ВООЗ, принаймні 90 відсотків населення світу зараз має певну форму імунітету до вірусу SARS-CoV-2 чи то через попередню інфекцію, чи через вакцинацію, – Гебрейєсус.

Втім, за його словами, зниження пильності, «залишає двері відчиненими» для появи нового варіанту, який, «ймовірно, пошириться і витіснить варіант «Омікрон», який зараз домінує».

– Вразливі місця в епіднагляді, тестуванні, секвенуванні та вакцинації продовжують створювати ідеальні умови для появи тривожного нового варіанту, який потенційно може спричинити значну смертність,– підкреслив Гебрейєсус.

Наразі ж загалом у світі зараз зафіксовано 640 мільйонів інфікованих, а 6,6 млн людей померли від коронавірусу. Однак, за даними ВООЗ, дані не є повними, і реальна кількість заражень і смертей може бути набагато більшою.

Нагадаємо, останнім часом у Китаї реєструють рекордні випадки COVID-заражень. Там нещодавно було зафіксовано 31656 інфікованих за добу, що стало новим історичним рекордом у країні.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

8 лютого 2023
7 лютого 2023