Рада позбавить мандатів близько 10 нардепів, які втекли з України - Стефанчук

  • 15:48
  • 27.11.2022

Близько десяти народних депутатів покинули територію Україну і досі не повернулися до роботи у парламенті, їх планують позбавити мандатів.

– Близько десяти народних депутатів, які покинули територію Україну і досі пір не повернулися до роботи у парламенті, - заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв'ю "Суспільному", яке транслювалося під час інформаційного телемарафону.

За його словами, їх звільнили з усіх посад, які вони обіймали у Верховній Раді, а також не виплачують заробітну плату.

– Ми очікуємо зараз якихось потенційних рішень щодо позбавлення мандату цих народних депутатів, але це зробити не так просто. У нас підстави позбавлення мандату чітко прописані у Конституції України, їх сім. Ми не можемо прийняти рішення, крім тих семи підстав, які є у Конституції. І Конституцію ми не можемо змінити під час воєнного стану. Але ми знайдемо можливість, щоб попрощатися із цими народними депутатами, - сказав він.

Стефанчук додав, що мандат можна забрати у народних депутатів у разі виявлення у них подвійного громадянства, за підстави відсутності у місці постійного проживання впродовж певного строку,

Також він зазначив, що зараз опрацьовується питання екстрадиції деяких народних депутатів, які перебувають у Європі.

Нагадаємо, в Україні розгорнули 979 Пунктів незламності.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

8 лютого 2023
7 лютого 2023