В ОП пояснили, як Україна впоралася із викликами на початку війни

  • 14:14
  • 23.11.2022

Українській економіці довелося зіткнутися з низкою викликів на тлі повномасштабного російського вторгнення. Однак економічні інститути зуміли адекватно і правильно відреагувати на них, що мало велике значення для економіки країни.

Про це заявив радник президента України Олег Устенко в інтерв'ю Корреспондент.net, опублікованому в середу, 23 листопада.

– Якщо ми говоримо про Національний банк України, то... (з 24 лютого - ред.) функціонувала банківська система, працювали банкомати, магазини продовжували приймати банківські картки. Були бомбардування, великі переміщення населення та військ - у ті часи величезних викликів їздили по всій країні банківські машини і завозили готівку і по банкоматах, і по банках. Це було важливо для того, щоб система продовжувала працювати, і вона вистояла, - зазначив він.

За його словами, золотовалютні резерви країни до початку війни перебували на рівні понад 25 мільярдів доларів, що «дозволяло перекривати понад три місяці критичного імпорту» України.

– Також було прийнято два значних рішення, які вберегли систему від краху. Насамперед це - фіксування курсу та створення групи критичних імпортерів, - додав Устенко.

Він звернув увагу, що критичні імпортери, пов'язані насамперед із постачанням військового обладнання, отримали фіксований курс, за яким проводили всі розрахунки. Водночас інші користувалися ринковим курсом, що діяв на той момент.

Радник глави держави звернув увагу на те, що це дозволило зберегти золотовалютні резерви країни. В іншому випадку, через ризик різкого скорочення золотовалютних резервів, що виник, могла початися глобальна девальвація гривні.

– Друге важливе рішення: НБУ збільшив облікову ставку. Це означало, що ситуація з інфляцією перебуває під ретельним контролем, - підсумував Устенко.

Нагадаємо, Збройні сили України минулої доби ліквідували ще 410 окупантів. При цьому з початку повномасштабної війни Росія втратила вже 85410 своїх солдатів.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

8 грудня 2022