Путін готує масштабну «чистку», Шойгу судитимуть – військовий експерт

  • 19:21
  • 11.11.2022

Президент Росії Володимир Путін готує фундамент для масштабної «чистки» в Міноборони РФ у 2023 році. Апогеєм цієї «чистки» стане не просто зміщення міністра Сергія Шойгу, а звинувачення його у провалі вторгнення в Україну і судовий процес.

Як відзначив військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко, чистка генералів у 2022 році здасться розминкою.

– Ознакою цієї підготовки стало призупинення держпрограми виробництва зброї, на яку протягом 10 років було виділено 20 трильйонів рублів. Результатом же цієї масштабної програми стало цілковите фіаско російської армії в Україні. Забавно, але згідно з цією програмою до 2020 року в російських військах частка сучасного озброєння повинна була зрости до 70%. І Сергій Шойгу 20 січня 2022 року у своїй доповіді повідомляв, що частка сучасної зброї в російських військах становить 71,2%, – написав експерт.

Коваленко нагадав, що вторгнення в Україну російська армія здійснювала на старій техніці, з паперовими картами, до кінця весни стала пересідати на танки Т-62, що не випускаються з 1975 року, а нині росіяни вже перейшли на озброєння епохи Другої світової війни, зокрема, гаубиці Д-1.

– Нинішнє припинення держпрограми – це лише один з етапів не просто капання під Шойгу, але і в цілому під весь генералітет, що годувався з розпилів на цій програмі. І хоча Путін з цих розпилів мав частку і не малу, але «царя» ніхто звинувачувати не буде. А ось вівцею на заслання буде саме Шойгу. Якщо, звичайно, не випередить своїх «обвинувачів», – додав оглядач.

Нагадаємо, російські окупанти залишили багато мін на звільнених територіях у Миколаївській області. Внаслідок чого вже є жертви.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

9 грудня 2022