Поблизу Очакова росіяни обстріляли портові цивільні буксири: двоє людей загинули

  • 09:14
  • 01.11.2022
Снимок экрана 2022-11-01 в 09.21.30

російські окупанти продовжують обстріли портової інфраструктури на Очаківському напрямку, так 31 жовтня вони влучили у два портові цивільні буксири, внаслідок чого є жертви.

Про це в ефірі телемарафону повідомила начальниця Обʼєднаного координаційного прецсентру Сил оборони України «Південь» Наталя Гуменюк. 

Унаслідок влучання в буксири, які транспортували баржу зі збіжжям, виникла пожежа. Керування суднами було втрачено.

За даними ОК, два члени екіпажів загинули, одного з пораненнями вдалося врятувати. Доля ще одного наразі невідома.

Вона зазначила, що для захисту кораблів з українським збіжжям на експорт недостатньо забезпечити їх супровід військовими кораблями, оскільки більшість уражень завдається з повітря.

– Тобто нам потрібно протиповітряна оборона, це такі системи, які можуть нести корабельно-катерний склад, якщо він ними обладнаний. Якщо це буде забезпечено, то тоді так, це має сенс. А якщо це буде просто наявність кораблів поруч, то в принципі у цивілізованому суспільстві достатньо міжнародних гарантій, які даються. Зокрема, які покривали роботу зернової ініціативи з боку Організації Обʼєднаних Націй і Туреччини, – наголосила Гуменюк.

Нагадаємо, в суботу Росія заявила про вихід з зернової угоди, відповідно до якої гарантувала безпеку проходження суден з українським збіжжям на експорт.

Новини

26 листопада 2022
25 листопада 2022