Буданов назвав подію, після якої зросте ризик повторного вторгнення з Білорусі

  • 19:24
  • 29.10.2022
1667054389-6351

Наразі загрози повторного вторгнення з Білорусі немає, однак ситуація може швидко змінитися, коли українські війська звільнять Херсон.

Про це заявив керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов в інтерв'ю виданню The Drive.

– Це боєздатне угруповання РФ в Херсоні після виходу з-під Херсона частково буде передислоковано на запорізький напрямок, але частина їх може просунутися на північ до Білорусі та створювати там загрозу, - сказав Буданов.

Він також зазначив, що стратегічною метою Росії є відрізання ліній постачання із заходу.

– Можна сказати, це заповітна мрія Російської Федерації, - додав голова ГУР.

Проте, за його словам, зараз присутність російських військ у Білорусі незначна.

– Якщо говорити про російську військову діяльність у Білорусі, то зараз присутність російських військових у Білорусі не така велика. Там лише близько 4300 військовослужбовців. І вони дуже обмежені. Це угруповання дуже обмежене у системах важкого озброєння, і більшість – близько 80% угруповання – це мобілізований персонал, - сказав Буданов.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Росія використовувала територію Білорусі для наступу на Київ і Чернігів. Однак завдяки діям ЗСУ російські окупанти були витіснені з Київщини й Чернігівщини. Зараз російська армія використовує повітряний простір Білорусі для завдання повітряних ударів по Україні.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

9 грудня 2022