Німеччина готує нові військові постачання Україні

  • 21:52
  • 18.10.2022
630_360_1656545952-198

Цьогоріч Німеччина передасть Україні велику кількість військової техніки, заявила у вівторок, 18 жовтня, міністр оборони країни Кристіне Ламбрехт.

Про це повідомляє Укрінформ.

– Ще цього року будуть передані броньовані евакуаційні машини, броньовані машини Dingo, мостоукладні танки, додаткові гаубиці Panzerhaubitze 2000, додаткові РСЗВ, антидронні системи. Ми будемо підтримувати з питання розмінування. Одним словом – величезний пакет, який не за горами, – розповіла міністр.

Також вона згадала про «зимовий пакет», генератори та ін.

Ламбрехт зазначила, що всі постачання вона обговорює з українським колегою Олексієм Резніковим. Зокрема, сьогодні було обговорено питання, як пришвидити постачання всіх систем ППО IRIS-T.

За її оцінкою, Україна найбільше потребує засобів ППО та артилерії.

Ламбрехт укотре заявила, що у постачанні озброєнь Україні Німеччина орієнтуватиметься на рішення союзників, і зазначила, що ще ніхто з них не почав процедуру постачання танків.

За її словами, більш ефективним на цьому етапі може бути забезпечення ЗСУ 100 танками радянських зразків, переданих іншими країнами в обмін на сучасну німецьку техніку.

– Це швидка підтримка – прагматичний підхід, – сказала міністр.

Ламбрехт також назвала «більш цинічним» підхід до підготовки солдатів ЗСУ, який базується на припущенні, що складні системи озброєнь «можна опанувати за допомогою відео на YouTube». Це вимагає часу, наголосила вона, бо є відповідальність за бійців, які проходять навчання.

Нагадаємо, у вівторок, 18 жовтня, Україна отримала 2 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС. Ці кошти є першою частиною пакету в розмірі 5 млрд євро, що отримає уряд.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

5 грудня 2022