Двох українських військовополонених закатували до смерті: в ООН розповіли про воєнні злочини росіян

  • 14:15
  • 05.10.2022
1584082516-8668

Комісія ООН задокументувала факти воєнних злочинів російських військових  в Україні. Зокрема факти стосуються страт, катувань та сексуального насильства, в тому числі над дітьми.

Як пише The New York Times, про це на засіданні Ради з прав людини ООН розповів директор польових операцій Управління Верховного комісара з прав людини Крістіан Салазар Фолькманн.

За його словами, більшість задокументованих випадків катувань стосувалися примусово ув'язнених українців.

– У двох випадках українські військові були закатовані до смерті, – сказав Фолькманн.

Крім того, ООН задокументувала вбивство росіянами трьох людей, тіла яких знайшли в підвалі на Київщині зі зв'язаними руками та ногами, з ножовими пораненнями та відрубаними пальцями.

Комісія з розслідування також підтвердила, що на окупованих територіях України часто зникають люди. Так, з початку лютого до кінця липня цього року зафіксовано насильницьке викрадення та затримання 407 осіб, зокрема 47 жінок та хлопчика. 18 із них згодом були знайдені мертвими, зазначив Фолькманн.

Також він сказа, що зафіксовано порушення й щодо російських військовополонених з боку українських військових, проте «в менших масштабах». За словами Фолькманна, в 47 випадках комісія не змогла встановити причину затримань українськими силовиками.

Кірм цього, представник ООН заявив, що спроба РФ нової анексії територій України лише погіршить ситуацію з порушенням прав людини.

The New York Times зазначає, що РФ розкритикувала доповідь, назвавши її  «однобокою і незбалансованою», яка нібито замовчує «воєнні злочини та порушення прав людини» українськими військовими.

Нагадаємо, українські військові звільнили вже 1534 населених пунктів, що розташовуються в Донецької, Луганській, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

2 грудня 2022
1 грудня 2022