Два енергоблоки заміновано: окупанти намагаються під'єднати ЗАЕС до російської енергосистеми

  • 18:42
  • 04.10.2022
1655401579-9884

Росіяни продовжують спроби під'єднати Запорізьку АЕС до електромереж, щоб постачати електроенергію в окупований Крим, або до енергосистеми РФ.

Gро це екс-голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков повідомив на прес-конференції, пише УНІАН.

– Ми бачимо, що Російська Федерація продовжує зусилля з переведення Запорізької АЕС або під юрисдикцію, або щоб вона працювала на Крим, або об'єднану енергосистему Росії,– сказав він.

За словами Плачкова, єдиний вихід убезпечити Україну і світ від масштабної ядерної катастрофи – деокупувати станцію і демілітаризувати її.

Зараз безпека Запорізької АЕС залежить від непередбачуваних дій окупантів.

– Ми знаємо, що перший і другий енергоблоки заміновані. Також ми знаємо, що є знущання над персоналом,– сказав Плачков.

Він додав, що також під питанням функціонування лінії електропередач, які живлять АЕС і можуть бути пошкоджені в будь-який момент.

Ситуація на ЗАЕС:

Запорізьку АЕС з 4 березня контролюють російські загарбники. Також під окупантами місто-супутник АЕС - Енергодар.

26 червня 2022 року стало відомо, що окупанти готуються до боїв поблизу Запорізької АЕС. 29 червня 2022 року з'явилася інформація про те, що на Запорізькій АЕС окупанти готують серйозну провокацію. 30 Червня 2022 року МАГАТЕ втратило зв'язок із Запорізької АЕС. 2 липня 2022 року «Енергоатом» відновив зв'язок між Запорізькою АЕС і МАГАТЕ. 5 серпня російські окупанти тричі обстріляли промисловий майданчик Запорізької атомної електростанції.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

7 грудня 2022