Залужний розповів, як ЗСУ заманювали росіян у пастку в перші дні війни

  • 18:11
  • 26.09.2022
165951-1_large

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що в перші дні повномасштабного вторгнення українські війська заманювали російських окупантів углиб України, щоб ефективніше знищувати війська РФ та їхню логістику.

Про це він розповів в інтерв'ю Time.

Залужний повідомив, що вранці 24 лютого в день повномасштабного вторгнення він мав дві стратегічні цілі для оборони України.

– Ми не могли дозволити Києву впасти. А на решті всіх напрямків ми повинні були пролити їхню кров, навіть якщо в деяких місцях це потребувало б втрати території, — сказав головнокомандувач.

Він підкреслив, що мета ЗСУ полягала в тому, щоб дозволити росіянам просунутися вперед, а потім знищити їхні колони на фронті та лінії постачання у тилу. На шостий день вторгнення Залужний дійшов висновку, що це працює. Він нагадав, що росіяни не змогли захопити аеропорти поблизу Києва і просунулися досить глибоко, щоб залишити незахищеними лінії постачання.

Також Залужний розповів, що голова Об'єднаного комітету начальників штабів армії США Марк Міллі питав його про евакуацію з Києва у безпечніше місце.

– Для мене війна почалася 2014 року… Я не біг тоді та не збираюся бігти зараз, — відповів американському генералу Залужний.

Також головнокомандувач ЗСУ був здивований промахами Росії.

– Вони просто загнали своїх солдатів на бійню. Вони обрали той сценарій, який мені найбільше підходив, — сказав він.

За даними Генштабу, з початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія втратила близько 57 200 своїх військових, за минулу добу — 500. Найбільших втрат за добу противник зазнав на Донецькому та Краматорському напрямках. Також окупанти втратили понад 14 500 одиниць техніки.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

2 грудня 2022
1 грудня 2022