Омбудсмен розповів про стан звільнених з полону українських захисників

  • 09:15
  • 23.09.2022
780x585

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець розповів про стан звільнених з полону українських захисників та умови їхнього утримання в полоні.

Про це він сказав в ефірі телемарафону, відповідаючи на запитання щодо фізичного та морально-психологічного стану звільнених українських захисників.

За словами Лубінця, багато звільнених мають проблеми зі здоров'ям.

– Хлопці розповідали, що їх тримали в жахливих умовах. Дуже мала кількість їжі їм надавалася. Жодного разу вони не бачили представників Міжнародного комітету Червоного Хреста. Була обмежена кількість води. І не давали засоби особистої гігієни, - зауважив Лубінець.

Він додав, що керівництво та відомих бійців полку «Азов» тримали в одиночних камерах.

– Я вчора спілкувався з хлопцями, які розповідали, що вони більш ніж 120 днів були в «одиночці». Один навіть не міг спілкуватися. Він так і сказав, що «мені треба якийсь час - згадати, як це - спілкуватися з людьми, бо я перебував узагалі сам», - сказав омбудсмен.

Він підсумував, бійці потребують медичної допомоги.

– Щодо психологічного стану, то можу тут сказати: нічого у Російської Федерації не вийшло - поламати, зламати... Я не побачив жодного нашого військовослужбовця, який був би зламаний. Всі як бачили, що вони вже вдома, всі посміхалися, всі дякували, - розповів Лубінець.

Він наголосив, що до бійців у полоні застосовувалися тортури.

Нагадаємо, 21 вересня з російського полону повернули 215 захисників України.

Нагадаємо, Зеленський дав пораду росіянам, як вижити після мобілізації в РФ.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

28 вересня 2022