Обмін полоненими проводився одночасно у трьох місцях - омбудсмен

  • 20:27
  • 22.09.2022
_viyskoviy_mariupol_gettyimages_1241286011__1__650x410

Масштабний обмін військовополонених між Україною та Росією проводився одночасно на трьох локаціях.

Про це сказав уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець в ефірі національного телемарафону.

– Обмін проводився одночасно на трьох локаціях. Один літак – це 10 громадян іноземних держав, які вилетіли з РФ та полетіли до ОАЕ. Інший літак – це п'ять наших командирів з Азовсталі – полетіли до Туреччини. І локація, де безпосередньо я брав участь, – це Чернігівська область на кордоні з Білоруссю. Ми одночасно приймали 200 наших героїв та героїнь і віддавали 55 військовополонених РФ, – заявив Лубинець.

За його словами, на Чернігівщині полонених зустрічали 30 машин швидкої допомоги з лікарями та парамедиками. Деяким українцям медична допомога була потрібна з перших хвилин після обміну.

Лубинець додав, що умови утримання українців у російському полоні були жахливими та не відповідали міжнародним стандартам.

– Багато наших хлопців і дівчат тримали в одиночних камерах, давали дуже мало їжі, практично не давали засобів особистої гігієни... За нашою інформацією, вчора наших героїв тримали шість годин із зав'язаними очима. Знаючи, що їх віддають, їх все одно тримали в автобусах із замотаними очима і лише після того, як уже розпочався процес, пізно ввечері їм нарешті дозволили зняти ці пов'язки, – розповів Лубинець.

Він запевнив, що Україна, на відміну від Росії, суворо дотримується Женевської конвенції щодо поводження з військовополоненими.

Нагадаємо, із 24 лютого, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, з ворожого полону вдалося звільнити 802 захисники.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

2 жовтня 2022
1 жовтня 2022