Швидке ухвалення бюджету-2023 дасть змогу шукати додаткові джерела фінансування - депутат

  • 18:31
  • 22.09.2022
1652366305-1173

Верховна Рада має якомога швидше ухвалити Державний бюджет України на наступний рік, оскільки це дасть змогу шукати додаткові джерела фінансування.

Таку думку висловила голова підкомітету ВР з питань видатків державного бюджету Леся Забуранна, повідомляє Укрінформ.

– Ми маємо його (закон про державний бюджет - ред.) ухвалити, ми маємо перемогти і тоді вже знову переходити до політики. Зараз ми сподіваємося, що парламент буде консолідований і вчасно, швидко ухвалить бюджет, - сказала народна депутатка.

За її словами, бюджет наступного року є однозначно унікальним, бо це бюджет війни. Рекордно велика сума буде спрямована на армію, на підтримання обороноздатності країни. Водночас соціальні стандарти не будуть погіршені.

– Перемовини щодо додаткового фінансування нашого бюджету можуть відбуватися лише тоді, коли буде цей документ. Тому нам потрібно якомога швидше його ухвалити й працювати над тим, щоби шукати додаткові джерела фінансування, - вважає Забуранна.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів на засіданні 13 вересня затвердив законопроєкт про Державний бюджет України на 2023 рік. Пріоритет проєкту — безпека та оборона України. На фінансування цього сектора має бути спрямовано 1,13 трлн грн (майже 50% всього бюджету).

Другий пріоритет проєкту – соціальні програми. Так, на пенсії, субсидії, допомогу малозабезпеченим родинам, виплати внутрішньо переміщеним особам, витрати на медицину та освіту передбачається виділити понад 800 млрд грн – це 35% від всіх видатків у проєкті бюджету.

Всі інші видатки будуть скорочуватися. Головна стаття економії — зменшення видатків на органи державної влади на 11,6 млрд грн порівняно з 2022 роком. Зокрема, планується зменшити кількість чиновників, урізати зарплати та премії, виняток – силові структури.

Нагадаємо, росіяни тікають із країни після оголошення часткової мобілізації. Соцмережі публікують фото та відео автомобільних черг на кордонах на різних напрямках: громадяни РФ намагаються виїхати до будь-якої країни за межі РФ.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

2 жовтня 2022
1 жовтня 2022