Обмін Медведчука на українських захисників не перешкоджає розгляду його справ у суді

  • 13:15
  • 22.09.2022
1621607428-9339

Обмін Віктора Медведчука на українських захисників не перешкоджає розгляду його справ у суді.

Про це заявив виконувач обов'язків голови Служби безпеки України Василь Малюк, який також зустрічав звільнених українців у Чернігівській області під час процедури обміну.

Як повідомляє прес-центр СБУ, він підкреслив, що «це стосується і ухвалення рішень, і призначення покарання, і конфіскації арештованого майна. Адже у такому разі застосовується процедура спеціального судового розгляду за відсутності обвинуваченого».

Малюк додав, що проведення обміну стало можливим завдяки змінам до чинного законодавства, які врегулювали відповідні правові механізми. При цьому він наголосив, що аби врятувати життя та здоров’я наших захисників, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими прийняв рішення про здійснення обміну.

Малюк зазначив, що Медведчук також надав згоду на це, тому суд задовольнив клопотання прокурора.

– Медведчук – це не просто кум Путіна, а якісно задокументований нами державний зрадник. Його провина повністю зафіксована у відповідних матеріалах, які зібрала СБУ. Крім того, під час роботи по справах Медведчука ми знешкодили не одну агентурну мережу, затримали багатьох державних зрадників та здобули велику кількість важливої інформації, яку використовуємо у контррозвідувальних заходах. А тепер завдяки обміну ми змогли витягнути з російського полону героїв, на яких так чекають вдома, – сказав Малюк.

Нагадаємо, 21 вересня із російського полону вдалося звільнити 215 людей, серед яких захисники «Азовсталі».

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

2 жовтня 2022
1 жовтня 2022