Дослідження: Кладовище із масовими похованням біля Ізюму почалося зʼявлятися з квітня. Воно зайняло площу у 5 гектарів

  • 21:39
  • 20.09.2022

Російські військові почали створювати масове кладовище біля міста Ізюм Харківської області після окупації у квітні. Воно постійно розширювалося з квітня і аж до липня.

Про це йдеться у дослідженні Conflict Observatory, яке проаналізувало супутникові знімки кладовища.

Загалом з 6 квітня по 1 липня росіяни розкопали близько 5,5 гектарів землі у лісі біля міста. Дослідники зазначають, що частина кладовища прихована листям, тому точно оцінити його площу неможливо.

У проросійських Telegram-каналах у квітні поширювалися фотографії, як окупанти ховали тіла загиблих українських військових. Для викопування могил вони використовували військові екскаватори EOV 3523. Невідомо, чи ці фотографії були саме з кладовища біля Ізюму, однак на супутникових знімках у червні два таких екскаватори видно біля кладовища.

Дослідники наголошують, що кладовище постійно розширювалося саме під час окупації Ізюму російськими військами. До того ж, на знімках вони бачили наслідки воєнної активності, зокрема сліди від пересування техніки та позиції, з яких вони стріляли, зокрема російська артилерія.

15 вересня стало відомо, що під Ізюмом знайшли масове поховання загиблих військових ЗСУ та цивільних, наразі триває ексгумація тіл — орієнтовно там 445 могил.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

5 грудня 2022