Євросоюз уріже Угорщині €7,5 млрд через корупцію

  • 17:21
  • 18.09.2022

Єврокомісія на тлі відомостей про корупцію та інші порушення правових норм в Угорщині запропонувала скоротити виплати цій країні з бюджету ЄС майже на 7,5 млрд євро.

Регулятор дійшов висновку, що європейські гроші недостатньо захищені в Угорщині від нецільового використання, повідомив єврокомісар із бюджету Йоханнес Хан у неділю, 18 вересня, у Брюсселі.

Це перший випадок, коли Єврокомісія пропонує такий захід через дефіцити у правовій системі в якійсь із країн ЄС. Водночас, Хан позитивно відгукнувся про обіцянки Угорщини усунути порушення.

– В Угорщині справа справді зрушила з мертвої точки, - сказав він.

Для урізання бюджетних коштів Євросоюзу потрібно, щоб цей крок підтримали щонайменше 15 країн ЄС із загальним населенням щонайменше 65 відсотків від загальної кількості мешканців Євросоюзу.

Європейський регулятор запустив відповідний механізм ще у квітні. Цей механізм, який набув чинності у 2021 році, покликаний не допускати безкарного порушення в ЄС таких норм, як розподіл влади.

Угорщина останнім часом демонструвала Єврокомісії готовність до компромісу, але так і не спромоглася повністю розвіяти сумніви регулятора. Тому ЄК перейшла до здійснення другого етапу штрафного механізму.

Регулятор також блокує виділення Угорщині кількох мільярдів євро на боротьбу з коронавірусом. Угорщина - єдина країна, яка все ще не погодила з Брюсселем план витрачання цих коштів.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський назвав удари по росіянах у Криму «роботою« по мілітаризованій інфраструктурі на окупованих територіях.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

5 грудня 2022