Влада закликає людей евакуюватися з окупованих територій навколо ЗАЕС

  • 17:07
  • 07.09.2022

У Мінреінтеграції закликали людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях, що прилягають до Запорізької АЕС, евакуюватися звідти на підконтрольну Україні територію.

Про це написала 7 вересня очільниця міністерства Ірина Верещук.

Вона розповіла, що росіяни продовжують шантажувати українців і весь світ обстрілами ЗАЕС. Окупанти тримають також у заручниках не лише персонал станції, а і десятки тисяч мешканці тимчасово окупованих територій, прилеглих до ЗАЕС.

Верещук повідомила, що Мінреінтеграції запросило гуманітарний коридор для евакуації цивільного населення з цих територій, але російська сторона не відповіла.

– Звертаюся до мешканців тимчасово непідконтрольних Уряду України районів, прилеглих до ЗАЕС: евакуюйтеся! Знайдіть спосіб перебратися на підконтрольну територію. Ми вас чекаємо та допоможемо, — наголосила міністерка.

Вона закликала звертатися на «гарячу» лінію Мінреінтеграції: 1548 або +38(096) 078 84 33 (цілодобова лінія для дзвінків і повідомлень у WhatsApp/Telegram/Viber у разі відсутності мобільного зв'язку).

Нагадаємо, Росія регулярно обстрілює територію окупованої неї Запорізької АЕС та намагається звинувачувати у цьому українську армію, щоб дискредитувати її.

1 вересня на ЗАЕС прибула делегація Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) з 14 міжнародних експертів. Голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі розповів, що під час першого туру по ЗАЕС оглянув ключові зони, але «роботи ще залишається багато».

6 вересня МАГАТЕ опублікувало звіт за підсумками візиту своєї місії на ЗАЕС. Агентство, зокрема, підтвердило присутність російських військових на станції. Водночас хто саме веде обстріли станції в Агентстві не повідомили.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

7 грудня 2022