Чоловіки зможуть виїжджати за кордон під заставу: як працюватиме програма єВідрядженням

  • 12:22
  • 28.08.2022
imgonline_com_ua_resize_7jaw8nx7j0d30j_650x410

З 1 вересня в Україні запроваджується програма єВідрядження, яка дозволить військовозобов'язаним українцям виїжджати з України на 7 днів, попередньо внісши заставу у 200 тисяч гривень.

Про те, як буде працювати програма пише з посиланням на роз’яснення члена Комітету з питань цифрової трансформації Сергія Штепи в ефірі телемарафону.

– Наразі ця функція працюватиме у тестовому режимі. Як зазначив Кабінет міністрів, ми хочемо відпрацювати послугу і побачити чи ця функція дійсно буде мати попит,– зазначив він.

На кого розраховане єВідрядження

Скористатися такою послугою зможуть ФОПи і юридичні особи приватної форми власності.

До того ж щоб скористатися можливістю виїзду за кордон, потрібно відповідати визначеним критеріям:

  • своєчасно подати податкову звітність;
  • не мати заборгованості зі сплати ЄСВ;
  • виплачувати середню заробітну плату по юридичній особі чи ФОПу не менше 20 тисяч гривень.

Куди будуть спрямовуватися кошти з застави

Для того, щоб скористатись послугою єВідрядження, чоловіку потрібно буде внести заставу на суму 200 тисяч гривень. За словами Штепи, ці гроші будуть направлятися до держбюджету, якщо людина виїде за кордон та не повернеться.

– Таким чином держава страхується від масового виїзду чоловіків за кордон. Крім того, є обмеження, що термін цієї поїздки наразі становить не більше 7 днів - можливо його ще переглянуть. Але в цілому, я думаю цього достатньо аби вирішити робочі питання,–пояснив він.

Сергій Штепа наголосив, що питання, куди спрямувати заставу буде вирішувати уряд. Водночас за його словами, представники виконавчої влади уже чітко сказали, що всі ці кошти направлятимуть на ЗСУ.

Чи будуть потрібні якісь документи, крім застави

Окрім цього, за словами Штепи, охочому виїхати окрім застави, будуть потрібні документи, можливо не з боку країни, яка запрошує людину, а з боку роботодавця.

– І саме роботодавець буде нести повну відповідальність, тому що ми знаємо, є деякі компанії, які вже практикували надання можливості виїзду за кордон чоловікам в незаконний спосіб. Для того, щоб цього уникнути, саме роботодавець буде нести відповідальність та підтверджувати її саме документальним шляхом,– пояснив Штепа.

Нагадаємо, що Служба безпеки України викрила банду у Запорізькій області, яка допомагала втекти чоловікам за кордон. Маршрут «втечі» пролягав через тимчасово окупований Крим.

Новини

5 грудня 2022