Державна податкова служба зможе в автоматичному режимі отримувати інформацію про перетин державного кордону. Відповідний договір було підписано між ДПС та Державною прикордонною службою.
Про це повідомила пресслужба Кабінету міністрів.
Раніше, щоб отримати інформацію про виїзд або в'їзд людини, податківці надсилали офіційний лист, а прикордонники вручну готували відповідь. Тепер запит формуватиметься в електронній системі, а необхідні дані надходитимуть автоматично через кілька секунд.
Система не вводить додаткові перевірки, не впливає на правила перетину кордону і не надає податковій нових повноважень.
Водночас вона допоможе швидше знаходити схеми ухилення від сплати податків, фіктивні експортно-імпортні операції та визначати, де людина є податковим резидентом. Зокрема, інформацію про перетин кордону використовуватимуть, щоб перевіряти, чи перебувала особа в Україні понад 183 дні на рік.
«Кожен запит є точковим і формується виключно щодо однієї особи або одного транспортного засобу за наявності чіткої правової підстави», – резюмували в Кабміні.
