У МЗС представили артпринти викрадених картин із Херсонського художнього музею

  • 15:28
  • 04.05.2026
img_0777-1.jpeg

У Міністерстві закордонних справ України відкрився виставковий проєкт «Повернення памʼяті Херсона. Викрадене мистецтво, збережене в музейних артпринтах».

Про це повідомляє Укрінформ.

Експозиція презентує 30 високоякісних репродукцій шедеврів, що були викрадені восени 2022 року російськими окупантами з Херсонського обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка. Серед представлених робіт – творчість Миколи Пимоненка, Івана Айвазовського, Віктора Зарецького та інших художників.

За кілька днів до деокупації Херсона Силами оборони України представники країни агресора незаконно вивезли понад 10 тисяч одиниць зберігання з обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка.

Для України надзвичайно важливим питанням є збереження культурної спадщини, акцентувала заступниця міністра закордонних справ України Марʼяна Беца. Посадовиця констатувала, що нині, коли повномасштабне вторгнення Росії проти України продовжується п’ятий рік поспіль, – це не тільки війна на виснаження, а війна, що спрямована на знищення нашої ідентичності.

За словами заступниці міністра, вивезення музейних цінностей – це не лише варварська атака проти української культури, а й воєнний злочин. Він має документуватися, фіксуватися – і має бути переданий до міжнародних судових інстанцій, наголосила вона.

1/ 8

Директорка Херсонського обласного художнього музею Аліна Доценко нагадала, що до справи повернення експонатів долучився Інтерпол.

Виставковий проєкт артпринтів створено командою Херсонського художнього музею та артплатформою Vivid Fusion.

Новини

4 травня 2026
3 травня 2026