
Цілодобово мобільні зенітні розрахунки 123-ї бригади тероборони готові виявляти та знищувати російські дрони над Миколаївщиною. Попри погодні умови, воїни постійно змінюють локації та використовують зенітні установки для збиття повітряних цілей.
Про те, як знищують російські дрони воїни бригади — у матеріалі Суспільного.
Нещодавно створений розрахунок працює на повнопривідному КамАЗі із встановленою установкою ЗУ-23.
За двоствольною гарматою працює 24-річний стрілець-навідник Денис, який у лавах бригади служить 11 місяців. Чоловік збив чотири "шахеди", але в іншому зенітному розрахунку.
"Ми виявляємо (повітряні цілі — ред.) на планшеті. Виїжджаємо на позицію, швиденько підготовлюємось і готові працювати".
Обладнання дозволяє вести прицільний вогонь по безпілотнику і вдень, і вночі, говорить військовий. Для більш точних влучань працюють набоями різних типів.
"Він або зникає з радарів, або є вибух, або ми візуально бачимо, що ціль вражена", — пояснює він.
Розрахунок налічує чотири людини, говорить командир відділення на псевдо Хамер. Всі члени екіпажу взаємозамінні. З його слів, мобільні групи працюють по 12 годин, бойові чергування — у різних локаціях. У вільний від чергування час розрахунок тренується.
"Також у вільний час ми займаємось обслуговуванням військової техніки та зброї, щоб не було збоїв при виконанні завдань", — каже Хамер.
Вогневу роботу по цілі може ускладнювати туман, дощ та сніг. Російські військові прокладають маршрути дронів з урахуванням ландшафту, змінюючи висоту на певних ділянках, каже командир зенітної батареї на позивний Спартак.
Також для військових існують обмеження по вогневій роботі.
"Біля населених пунктів не працюємо, якщо вже десь "наздоганяємо" "шахед" або на перехоплення йдемо, то чекаємо, поки пролетить. А потім відкриваємо вогонь, починаємо працювати".
"Шахеди" літають дедалі швидше і вище, тому дістатись до вогневої точки, розгорнутися та відпрацювати по цілі потрібно максимально швидко, каже водій Вячеслав.
"У цій роботі треба підлаштовуватись під проліт ворожих БпЛА. Ми стараємося під’їхати максимально точно під місце прольоту, щоб була краща вірогідність ураження дрона", — каже чоловік.
Спартак додав, його батарея з початку 2025 року збила понад 30 повітряних цілей у небі Миколаївщини.