
Голова комітету Верховної Ради України з питань освіти Сергій Бабак заявив, що Миколаївська область посіла останні місця за успішністю складання Національного мультипредметного тесту. Це стосується одразу кількох предметів.
Про це Бабак написав в своєму Telegram-каналі.
Зазначимо, що цей рейтинг є неофіційним. Це версія нардепа Бабака, який порівнював та аналізував результати вступників, котрі набрали 150+ балів. Також немає повноцінних даних по Донецькій, Луганській та Херсонській областях. Через безпекову ситуацію там не були створені пункти проведення НМТ.
Українська мова. Лідери – Київ (41,77%) та Львівська область (41,32%). Ці області майже усюди серед лідерів за найвищими результатами. Найнижчі результати з української мови показали у Миколаївській області (26,58%) та на Закарпатті (26,83%).
“У цілому, якщо брати середні значення, регіон (східний чи західний) суттєво не впливає на успішність з української мови. Її загалом здали цьогоріч всі досить непогано”, - зазначив Бабак.
Математика. Лідери – Київ, Львівська область і закордон. У цих регіонах понад 20% абітурієнтів отримали 150+ балів. Найнижчі результати показали Закарпатська, Запорізька та Полтавська області. Там менше 12% учасників подолали позначку в 150 балів. У Миколаївській області цей показник лише 10,11%. В Миколаївській області 2,99% учнів здали тест з математики на 170+ балів.
Історія України. Крім Києва та Львівської області в лідерах Тернопільська (22,09%), Рівненська (21,78%), Волинська (20,26%), Івано-Франківська (20,21%), і Хмельницька області (20,06%).
Найнижчі результати мають Полтавська (13,87%), Миколаївська (13,69%) та Дніпропетровська (13,48%).
Англійська мова. Тут перше місце за тими, хто складав тест за кордоном. Вони випередили Київ і Львівську область. Найнижчий результат серед тих хто набрав 150+ балів, за Миколаївською областю (35,69%).
Біологія. Київ, Львівська область і «закордон» – лідери. Найнижчий результат за Миколаївською областю (24,95%).
В тестах з хімії, географії, української літератури та фізики Миколаївщина не потрапила ні до лідерів, ні числа аутсайдерів.
Зауважимо, що в цьому рейтингу, вочевидь, не були враховані низка факторів, спричинені російською війною проти України. Але ці фактори мають вплив на Миколаївщині. Серед них: постійні повітряні тривоги, які впливають на учбовий процес; міграційні процеси – значна частина жителів Миколаївщини виїхала за кордон або в інші області України; частина учбових закладів була зруйнована російськими обстрілами; пізнє повернення до офлайн-навчання та інші.