Археологи відкрили стародавнє місто на півночі Перу віком близько 3 500 років. Його назва — Пеніко. Це може пролити світло на те, що сталося з найдавнішою цивілізацією Америки — каральською.
Про це передає Reuters.
Місто, розташоване за 200 кілометрів від столиці Ліми і на висоті близько 600 метрів над рівнем моря, слугувало торговим центром для громад узбережжя Тихого океану і мешканців Анд та басейну Амазонки. Пеніко заснували між 1800 і 1500 роками до нашої ери. Це той період, коли ранні цивілізації процвітали на Близькому Сході та в Азії.
Вісім років археологи досліджували місто і виявили 18 споруд, серед яких церемоніальні храми та житлові комплекси. У будинках знайшли глиняні скульптури фігурок людей і тварин, прикраси з намистин і морських мушель.
Reuters
Пеніко розташований біля місця, де 5 тисяч років тому в долині Супе виникло місто Караль, звідки походить, як вважається, найдавніша відома цивілізація Америки. У Каралі віднайшли 32 памʼятки, зокрема великі пірамідальні споруди, складне іригаційне землеробство та міські поселення.
Археологи припускають, що місто Пеніко допоможе їм зрозуміти, сталося з цивілізацією Караль після того, як вона її знищила зміна клімату.
Археолог і дослідник Марко Мачакуай заявив на пресконференції, що важливість Пеніко полягає в тому, що він є продовженням суспільства каралів.
Перу — це батьківщина багатьох найважливіших археологічних відкриттів Америки. Серед них — цитадель інків Мачу-Пікчу в Андах і таємничі лінії Наска, вирізьблені в пустелі вздовж центрального узбережжя.