
У Миколаївському зоопарку планують усунути будівельні недоліки, які виникли під час зведення літніх вольєрів комплексу «Острів звірів». На ці роботи виділили 1,6 мільйона гривень.
Відповідний тендер опублікували на порталі Prozorro. Завершити все мають до 31 березня 2026 року, пишуть «Миквісті».
Згідно з технічним завданням, основна мета — демонтувати дефектні конструкції та виконати частину робіт заново. Зокрема, йдеться про зняття щебеневого покриття, демонтаж цементобетонних конструкцій і склопакетів, а також вивезення будівельного сміття.
Окремо планується відновити водойми: заново викопати котловани, зробити гідроізоляцію, залити армований бетон.
Усередині вольєрів також заплановані зміни — стару цегляну кладку та гранітне облицювання приберуть, а на їх місці зведуть нові стіни з керамічної цегли й оновлять облицювання.
В коментарі директор Управління капітального будівництва міської ради Олексій Савчук розповів, що ці роботи — наслідок численних дефектів, допущених підрядником ще до повномасштабної війни.
— Роботи були виконані, але всі бачать, що у нас є наразі недоліки в роботах, які були висунуті підряднику, який працював там ще до війни. Він не погоджується з ними, не заперечує, нічого не робить. По периметру огорожі є місця, де тріщини, провалини. Тобто потрібно відновити вимощення, ущільнити грунт. Потім потрібно переробити три ставки в трьох вольєрах, оскільки вони зроблені неякісно. Також там неякісно виконана частина огорожі між другим і третім вольєром. Було запропоновано частково розібрати цю огорожу та заново її влаштувати, — сказав Олексій Савчук.
За його словами, залишити ситуацію без змін управління не могло. Тому звернулося до Торгово-промислової палати України, щоб отримати офіційний висновок щодо технічного стану об’єкта. Спеціалісти провели обстеження, встановили, які саме роботи потрібно переробити, та оцінили їхню вартість.
На основі цього, пояснив він, Управління капбудівництва підготувало новий проєкт на усунення недоліків ремонту та оголосило відповідний тендер. Надалі управління готується звернутися до суду, аби стягнути з підрядника кошти за усунення дефектів.
— Ми плануємо через суд стягнути з попереднього підрядника кошти, які зараз доведеться витратити на відновлення. Подамо претензію у судовому порядку після укладення договору або після виконання робіт — залежно від того, коли наша юридична позиція буде сильнішою, — пояснив очільник управління.
Наразі, за словами Олексія Савчука, юридичний відділ аналізує обидва варіанти, і остаточне рішення щодо звернення до суду ухвалять після підписання угоди з новим виконавцем.