
Будинок офіцерів флоту у Миколаєві є пам’яткою архітектури національного значення. Його збудували ще у 1824 році, а протягом останніх років він став не лише найбільшим міським осередком для волонтерів, а й найпопулярнішим культурним хабом Миколаєва. Саме тому питання його збереження є актуальним для нашого міста, пояснює головний архітектор Євген Поляков. З цією метою департамент архітектури і містобудування вирішив провести конкурс на кращу проєктну пропозицію з реставрації та пристосування комплексу Офіцерського зібрання.
Про це ідеться в сюжеті телеканалу «МАРТ».
- Паспорт на цю культурну пам’ятку передбачає, що вона охороняється. Зазначено, що втручання, перебудовувати поверхи, змінювати архітектурні елементи заборонено. Дійсно так. Але функціональне використання і пристосування пам’ятки до сучасного використання можливе. Воно не передбачає руйнування чогось.
Тобто головна мета такого конкурсу — пристосувати будівлю до сучасного міського життя з обов’язковим урахуванням її культурної, естетичної та духовної ролі.
- Також там є літня сцена, літній танцмайданчик, приміщення гаражів і велика територія, яка не охороняється, як те, що забороняється змінювати. Тобто там і буде рішення по відкритті цієї пам’ятки, тому що той стан, в якому вона зараз перебуває, суттєво на неї впливає і на можливість її подальшого використання.
Будівля ДОФу хоч і здається великою, але загальна площа приміщення є доволі малою, пояснює Євген Поляков. Тому учасники конкурсу мають запропонувати власні ідеї щодо функціонального використання та зонування даного об’єкту.
- Культура — це та функція, з якої вона була створена. Правда, це стосувалося військової частини суспільного життя. Але культура — це її основна функція. Але це не забороняє, тому що можна буде проводити наукові конференції, семінари і ділову діяльність.
Також у планах — оновити ландшафтний дизайн території, яка не підпадає під охоронний статус, а також розміщені там об’єкти. Так у департаменті прагнуть зберегти головне призначення ДОФу, не втрачаючи його історичної ідентичності, водночас надавши простору сучасного звучання та адаптувавши його до потреб містян.