Окрім болю та страждань ворожа армія принесла на наші землі безліч небезпечного залізяччя. Із замінованими територіями у Баштанському та Миколаївському районах області з дня в день мають справу піротехніки ДСНС. Для ефективності виконання завдань за призначенням на відкритих територіях, сільськогосподарських угіддях наразі проводиться ручне та механізоване розмінування.
Ручне розмінування проводиться за допомогою металошукачів, саперських лопат, щупів має кілька важливих переваг. Сапер може ретельно обстежувати невеликі ділянки ґрунту, точно визначаючи розташування вибухонебезпечного предмета. У щільно зарослих ділянках, на крутих схилах або в умовах обмеженого простору цей спосіб може бути єдиним практичним в плані безпечного доступу та знищення боєприпасів. Після виявлення металевого об'єкта штикова лопата дозволяє обережно розкопати його, щоб візуально ідентифікувати міну перед її знищенням.
Щодо механізованого принципу, то в перевазі підвищена безпека для виконавців, адже оператори керують машинами дистанційно, перебуваючи на безпечній відстані від потенційно небезпечних предметів. Механізовані системи здатні обробляти значно більші площі за одиницю часу порівняно з ручним. Однак залучення техніки не завжди є універсальним рішенням і може потребувати подальшої перевірки ділянок піротехніками для гарантування остаточного результату. Так, завдяки машинам механізованого розмінування ДСНС з початку війни й донині розміновано 479, 83 Га.