
Вихідними в Пекіні відбувся марафон, у якому взяли участь близько 12 тисяч спортсменів, а також 21 людиноподібний робот.
Про це повідомляє журнал Wired.
Захід організували, зокрема, представники влади китайської столиці. За їхніми словами, вперше люди й двоногі роботи змагалися разом, хоча й на окремих доріжках. Шість роботів успішно подолали дистанцію, але зі значно меншою швидкістю, ніж люди, пише видання.
Штучні марафонці мали різні габарити. Найнижчий був лише 74 см заввишки. Одягнений у синьо-білий спортивний костюм, він махав глядачам, завдяки чому став улюбленцем публіки. Найвищим був Tiangong Ultra, розроблений компанією UBTech у співпраці з Пекінським центром інновацій гуманоїдної робототехніки. Його зріст сягав 175 см, і саме він став лідером перегонів серед роботів.
Кожного гуманоїда супроводжували двоє-троє операторів. Дехто з них керував швидкістю та іншими параметрами руху, а інші просто вели роботів уперед і прибирали з дороги перешкоди.
🚨🤖🏅
— CGTN Sports Scene (@CGTNSportsScene) April 19, 2025
"Tiangong Ultra" clinched the WORLD'S FIRST humanoid robot half-marathon title with a time of 2h40m in Beijing E-Town!
📌 Race Highlights:
20 teams participated | "Human-robot co-run" format
🔋 Rules: Battery swaps & repairs allowed (time counted toward results). https://t.co/iz01zHll5j>pic.twitter.com/iz01zHll5j
Tiangong Ultra фінішував за 2 години 40 хвилин. За цей час він один раз упав, а фахівці тричі міняли йому батарею. Більшість гуманоїдів довго не протрималися в забігу й зникли з прямої трансляції невдовзі після старту. Майже кожна машина падала і перегрівалася, тож оператори змушені були прямо під час змагань міняти їх на запасні.
Фахівці постійно використовували скотч — з нього робили імпровізовані черевики для роботизованих марафонців, а також кріпили до корпусу їхні голови, коли ті вчергове відпадали під час бігу.