
Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Сергій Сухомлин попередив миколаївців, що одразу після запуску нового водогону у місті Нова Одеса в кранах не зʼявиться ідеальна вода, адже потрібен деякий час на промивку системи.
Про це мова йшла під час брифінгу щодо поточної ситуації з будівництва водогону, який відбувся 11 квітня.
По-перше, Сергій Сухомлин декілька разів акцентував увагу на тому, що економія коштів під час будівництва водогону не вплине на якість води, яка подаватиметься в оселі миколаївців. Тим не менше, він закликав містян не очікувати, що умовно 1 серпня з кранів містян потече ідеальна вода.
— Ми робили декілька аналізів, дуже непогана якість води, набагато краще, ніж навіть була в попередній точці забору в місті Миколаєві. Солі нема, іноді в деякі місяці – це жовтень, є трошки більше марганцю, але ми передбачаємо заходи, як його прибрати. Тому, це (зменшення вартості будівництва, - ПН) не вплине на якість води. Але, щоб ви теж розуміли, щоб миколаївці не налаштовувались, що 1 серпня, наприклад, вони відкриють крани і піде ідеальна вода. Навіть, якщо все буде по плану і ми побудуємо очисні, всеодно потрібно десь два-чотири тижні, щоб прогнати всю систему, – пояснив він.
Очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім додав, що всі працюють над тим, щоб після запуску нового водогону якість води була на рівні довоєнного часу, адже миколаївці за 30 років звикли пити воду з крану.
— І 62 км - це не просто так, да? Ми могли і з Південного Бугу брати, і там, і там. По-перше, це оптимальне на зараз джерело води. По-друге, після руйнування Каховської ГЕС, яка виконувала роль відстійника і аератора, і цього нема. І якщо навіть зараз ми з тої точки будемо брати з Дніпра, в нього якість така ж, як і в інших. По-третє, рівень води на що впливає навіть зараз, підняття в Ташлицькій ГЕС теж впливає, щоб був підпор води, щоб з лиману, з моря не піднімалася вода. Там дуже багато складових і це прорахували професіонали щодо точки забору. З точки зору очисних споруд, в нас є можливість довести десь до 90%, 95% і 100% чистоти. Умовно кажучи, 90% чистоти у платіжках будуть коштувати 10 гривень, 95% – 30 гривень, а 100% буде коштувати 200 гривень. Це питання, яке пропрацьовується по нормам. На зараз вода буде по нормам не лише військового стану, а по нормам мирного часу. Тому це ті норми, які в нас були попередні. Я неодноразово казав Сергію Сухомлину, що ми в Миколаєві звикли пити воду з крана, бо вона була чиста і це так було 30 років. І ми намагаємось зробити, щоб було так само, – запевнив він.