
Моніторингова групи Офісу омбудсмена виявила у Вознесенській спеціальній школі на Миколаївщині низку порушень — від тісних спальних кімнат до відсутності дверей в туалеті.
На засіданні постійної комісії з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім’ї і спорту, культури та духовності облради 4 квітня обговорили, що вдалося змінити за місяць та які проблеми ще потребують вирішення, пишуть «МикВісті».
Як повідомила директорка закладу Наталія Хоронжук, основні зауваження моніторингової групи стосувалися порушень житлових норм, нестачі приватності у санвузлах та відсутність повноцінного спортивного майданчика для дозвілля. Окремо згадали про проблеми з оформленням індивідуальних планів соціального захисту дітей.
За її словами в закладі вісім санітарних приміщень, з них в одній кімнаті є перегородки, через нестачу місця там не можна встановити дверцята.
«На сьогодні ми облаштували просто шторками, тому що там двері неможливо встановити. Це узгодили з уповноваженим, оскільки ту санітарну кімнату відвідують діти, яким неможливо забезпечити приватність, тому що їм потрібна постійна допомога супроводжуючих осіб», — розповіла Наталія Хоронжук.
Ще одна проблема — перевантаження закладу. Вирішити її планують, організувавши підвезення учнів. За словами Хоронжук, у разі закупки ще одного шкільного автобусу, можна запровадити це з 1 вересня.
«В нас є один шкільний автобус, ми вже розглядаємо графіки підвезення дітей. Сподіваюся, що з 1 вересня буде організоване підвезення, якщо нам виділять кошти або закуплять ще один шкільний автобус. Тому що в нас чотири напрямки, де проживають діти», — повідомила вона.
Втім, голова комісії Євген Горбуров зауважив, що в короткостроковій перспективі збільшити площу будівлі неможливо.
«Ми за короткий термін не збільшимо ці площі, не виросте ця будівля, ні вліво чи вправо, ні вверх чи вниз. Як є — то воно є. Я думаю, що може інші групи теж будуть на це вам вказувати. Але ми дітей на вулицю не викинемо і у нас немає поряд інших установ, щоб ми могли туди дітей перевести», — переконаний Євген Горбуров.
Обговорили і рекомендації облаштування спортивного майданчика.
«Моніторингова група запропонувала змінити покриття спортивного майданчику на травмобезпечну тактильну плитку. У нас таких фінансів не має, якщо вони будуть надані, звісно ми це питання вирішимо», — констатувала директор школи.
Голова комісії запропонував звернутися за допомогою до спонсорів, батьків та підприємств Вознесенська. В свою чергу, директорка пояснила, що вже зверталася до 21 донора, проте через нестандартні розміри жодна організація не погодилась допомогти.
Заступник голови обласної ради Денис Андрєєв підкреслив, що керівництво школи має звернутися до обласного департаменту освіти для додаткового фінансування, і тим самим зняти відповідальність з керівництва закладу.
«Необхідні звернення до департаменту, щоб вам забезпечили додаткове фінансування. Я маю на увазі, щоб з вас, як керівника закладу, на майбутнє можна було зняти певну відповідальність. Ви повинні проінформувати, що у вас є такі порушень. Зайвим не буде від вас особисто всі ці питання поставити перед керівництвом щодо можливості додаткового фінансування. Я наголошую, що ви можете співпрацювати з нашою Агенцією розвитку», — сказав Денис Андрєєв.
Дискусія розгорнулася через недоліки у роботі служби у справах дітей. Хоча її начальниця Ірина Пономарьова вважає зауваження моніторингової групи незначними, голова комісії наголосив, що варто було вчасно усувати проблеми, аби моніторингова група взагалі не мала підстав для зауважень.
«А можна ж було зробити так, щоб їх тут взагалі не було. Щоб хоча б в цьому ми не були замішані. Ви кажете «та нічого» і «тут все нормально». І начебто ми «проковтнули» це все. Виправлене все, що вони сказали чи ні?», — запитав Євген Горбуров.
Пономарьова у відповідь відзвітувала, що в кожному районі створені комісії, які оцінюють індивідуальні потреби кожної дитини з цілодобовим перебуванням, і плани захисту затверджуються за потреби.
«Я вам вдячний, але це треба робити своєчасно», — сказав він.