До Миколаєва передали барельєф авторства видатного скульптора

  • 12:22
  • 28.03.2025
Знімок екрана 2025-03-26 163119

До Миколаєва передали унікальний мініатюрний барельєф із зображенням жінки. Це робота французького скульптора В’ячеслава Гаріна, який має миколаївське коріння. Артефакт подарували обласному художньому музею імені Василя Верещагіна завдяки зусиллям уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя та художниці Ірини Вишеславської.

Про це повідомляє в сюжеті телеканалу «МАРТ».

- Дякуючи меценатам, які колекціонують роботи відомих українських митців за кордоном, вони захопилися ідеєю повернення таких робіт до України. Одна з таких повертається до Миколаєва — це різьблення на кістці жіночого образу, виконане десь у середині XX століття. Я думаю, що він справді стане окрасою Миколаївського обласного художнього музею, — сказав уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

В’ячеслав Гарін — уродженець Миколаєва, який після Першої світової війни та революції в росії емігрував до Франції. Він працював переважно з деревом, рідше — з мармуром, слоновою кісткою та міддю. Його барельєф потрапив до художниці Ірини Вишеславської завдяки французькому скульптору-реставратору Жану-Полю Дюбургу, який після роботи в Луврі присвятив себе антикваріату.

- Дуже вдячний і Вишеславській, і Тарасу Дмитровичу за те, що відбулася ця подія. Вона не пересічна, вона певним чином несподівана, але це приємна несподіванка для нашого музею, — висловися Сергій Росляков, директор музею.

Збереження та повернення мистецької спадщини має важливе культурне та історичне значення для всієї України, зазначає Тарас Кремінь.

- Питання повернення таких шедеврів абсолютно суголосні і обставинам російсько-української війни, адже тисячі, якщо не мільйони різних експонатів, незаконно вивезених з окупованих територій Російської Федерації, вони, звичайно, зараз перебувають далеко за межами нашої держави. І наша функція, наша задача — їх збирати, їх фіксувати і робити все для того, щоб повернення тих цінностей, які належать Україні, набувало більшого розголосу і кращої підтримки.

Тепер відвідувачі музею зможуть побачити унікальний артефакт, що відновлює історичний зв’язок між Україною та Францією, наголосив директор закладу Сергій Росляков.

Новини

31 березня 2025
30 березня 2025