США відмовилися бути співаторами резолюції ООН, яка засуджує агресію рф проти Україні – Reuters

  • 08:18
  • 21.02.2025
215020-1_large

Сполучені Штати не стали співавторами проєкту резолюції ООН, що підтверджує суверенітет і територіальну цілісність України та засуджує агресію росії.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на три дипломатичні джерела.

Попередні роки представники Штатів в ООН послідовно виступали співавторами таких резолюцій на підтримку справедливого миру в Україні. Проте цього разу адміністрація США вирішила не брати участі.

За інформацією журналістів, наразі резолюцію готові підтримати близько 50 країн. Джерело додало, що продовжуються спроби отримати підтримку від інших країн, включаючи Глобальний Південь.

При цьому не виключено, що Вашингтон ще передумає та підтримає резолюцію, оскільки термін підтримки проєкту документа поки що не закінчився.

«Цей крок, ймовірно, відображає розкол між президентом України Володимиром Зеленським і президентом США Дональдом Трампом, який намагається швидко покласти край війні в Україні і чия команда провела переговори з росією без участі Києва», – йдеться в публікації.

Новини

21 лютого 2025
20 лютого 2025