![picturepicture_173875118213301542454338_40865](/img/2025/02/picturepicture-173875118213301542454338-40865.jpg)
Понад дев'ять мільйонів гривень на інвентаризацію зелених насаджень хоче витратити Одеська мерія.
Як повідомила під час засідання сесії міськради віцемер Ганна Позднякова, порахувати кількість дерев — дуже гостре питання для міста.
«Ми всі бачимо зі ЗМІ, що там дерево впало, там чиєсь майно знищило, починаєш розбиратися, а виявляється, невідомо з кого питати. Бо це дерево ні в кого не на балансі. Тому зараз потрібно це все систематизувати», — зазначила Ганна Позднякова.
У підсумку на проведення інвентаризації вирішили виділити 9,3 млн грн. Як пояснили «Думській» у мерії, за ці гроші всі дерева в місті порахують і рознесуть по різних колонках: у хорошому стані, задовільному і незадовільному. Крім того, складуть паспорти об'єкта благоустрою, щоправда, тут незрозуміло, як їх оформлятимуть — по кожному дереву або по кварталу, або по кожній вулиці окремо.
Примітно, що фактично інвентаризація зелених насаджень Одеси розпочалася ще 2020 року, її результатом стало створення відповідної онлайн-карти, де можна натиснути на конкретне дерево і перевірити його статус. У департаменті заявили, що станом на жовтень 2024 року на карту нанесли 46 373 одиниці зелених насаджень, серед яких: 19 231 дерево в доброму стані, 19 947 - у задовільному і 7 195 - у незадовільному.
Але, за словами чиновників, виконана робота не є інвентаризацією.
«Карта зелених насаджень — це онлайн-платформа для розміщення інформації, яка ніяк не регламентується і не відповідає державним вимогам. Інвентаризацію виконуватимуть спеціалізовані організації, які будуть обрані після проведення тендеру. Точна сума, яка необхідна, стане відома за результатами аукціону», — пояснили в мерії.
Іншої думки дотримуються співробітники КП «Міськзелентрест», які брали участь в інвентаризації, яку влада не вважає такою.
«Ми проводили інвентаризацію, до того ж разом зі співробітниками департаментів міського господарства, благоустрою, екології, було створено комісійні групи, і ми робили заміри дерев. При цьому без будь-яких виділень коштів, своїми силами. Встигли внести в онлайн-карту весь центр і частину району Таїрова. Тепер же, виявляється, що ми нічого не робили, все зроблять приватники і розпилять грошики з керівництвом», — розповів на правах анонімності один зі співробітників КП «Міськзелентрест».
До речі, це не єдина сумнівна витрата комунального підприємства в поточному році. На сесії ухвалили рішення виділити на потреби «Міськзелентресту» 130 млн грн, у які не входять витрати на придбання спецтехніки. Ганна Позднякова пояснила, що фактично на ці гроші підприємство житиме весь рік, проте не змогла розповісти, що саме входить у суму.
Необхідність витрачати у воєнний час саме такі гроші на потреби КП викликала сумнів у депутатки міськради від «Європейської Солідарності» Анастасії Большедворової. Вона заявила, що ставила відповідні запитання чиновникам, але так і не отримала зрозумілих відповідей на них. Докладніше про це дивіться у відео.