Google відмовляється від обіцянки не використовувати ШІ для зброї та стеження

  • 07:50
  • 06.02.2025
GOROmrY0GGGKGyOHtkPSh9NI0MPcjMUeSExNxs1w

Технологічний гігант Google видалив свою обіцянку утримуватися від використання штучного інтелекту для потенційно шкідливих застосувань, таких як зброя та стеження. Як пише CNBC, ця зміна тепер відображається в оновлених «принципах ШІ» компанії.

Раніше компанія заявляла, що не буде працювати над «зброєю або іншими технологіями, основна мета або реалізація яких полягає у спричиненні шкоди людям», а також над «технологіями, що збирають або використовують інформацію для спостереження, яке порушує міжнародно визнані норми».

Проте ці положення більше не відображаються на офіційному сайті принципів ШІ Google.

У дописі в блозі Google йдеться, що зараз у світі відбувається змагання за лідерство у сфері ШІ на тлі все складнішого геополітичного середовища.

«Ми вважаємо, що саме демократичні країни повинні очолювати розвиток ШІ, керуючись основними цінностями, такими як свобода, рівність і повага до прав людини» — йдеться в блозі компанії за співавторства Деміса Хассабіса, генерального директора Google DeepMind.

Там також зазначається, Google буде «дотримуватися загальноприйнятих принципів міжнародного права та прав людини — завжди оцінюючи конкретну роботу шляхом ретельного аналізу того, чи переваги суттєво перевищують потенційні ризики».

До недавнього часу більшість у Кремнієвій долині вважали співпрацю у військовій сфері, зокрема з Пентагоном, неприйнятною. Але з початком війни в Україні, конфліктів на Близькому Сході та загрозою зіткнення з Китаєм, ставлення змінилося.

Наприклад, технічний директор Palantir Шьям Санкар заявив, що для перемоги в цій гонитві потрібні зусилля всієї країни, які вийдуть далеко за рамки Міністерства оборони США.

Google розробив свої принципи щодо штучного інтелекту у 2018 році, після того як відмовився продовжити контракт з урядом під назвою Project Maven. Цей проєкт допомагав аналізувати відео з дронів за допомогою штучного інтелекту. Перед тим як розірвати контракт, кілька тисяч працівників Google підписали петицію проти нього, а десятки навіть звільнилися через незгоду з участю компанії.  

Google також відмовився брати участь у тендері на 10-мільярдний контракт Пентагону на хмарні послуги, бо, як тоді заявила компанія, «не могла бути впевнена», що це відповідатиме її принципам щодо штучного інтелекту.

Минулого року OpenAI непомітно прибрала зі своєї користувацької політики формулювання, що прямо забороняє використання їх технологій у військових цілях. 

Потім провідна компанія зі штучного інтелекту уклала угоду з Anduril Industries, стартапом оборонних технологій. Це перший випадок, коли OpenAI співпрацює з виробником зброї, що знаменує найглибшу взаємодію компанії з Пентагоном.

Новини

6 лютого 2025
5 лютого 2025
4 лютого 2025