Очільник обласної військової адміністрації Віталій Кім розповів, що миколаївські порти готові «хоч завтра» відновити свою роботу.
Про це він сказав в інтерв'ю «ТСН», пише «Миквісті».
— Портові потужності не зруйновані. Є певні руйнації по терміналам, де були олія чи пусті баки від палива. Один навантажувач там зруйнований, а наша портова інфраструктура в принципі готова до старту хоч завтра, – сказав Віталій Кім.
Миколаївські порти 20 січня відвідали посол Франції в Україні Гаель Весьєр та голова Регіонального центру Східної Європи Європейського інвестиційного банку Крістіна Мікулова. Зокрема, компанії «Нібулон», «Агроф'южн» та «Кернел».
Відповідаючи на питання, посол Гаель Весьєр сказав, що порти дозволять у майбутньому розвиватися Миколаїв і очікує на «дуже потужний ривок вперед».
— Порт в будь-якому випадку, навіть в нинішньому стані, залишається серцем цього міста. Ми усвідомлюємо ту роль, яку він відіграє в економічному житті. Ми переконані, що з портом пов'язано майбутнє цього міста, тому ми приділяємо цьому увагу. Так, судноплавство зупинене, експорт зернових не може відбуватися, але весь цей промисловий потенціал на місці. Всі напоготові і як тільки безпекові умови дозволять, ми відчуваємо, що буде дуже потужний ривок вперед, – сказав Гаель Весьєр.
Головне завдання на сьогодні, вважає він, зберегти компетенції миколаївських портових компаній, що дозволить запустити роботу портів як тільки це стане можливим.
— Саме про це ми і говорили під час на візиту до міста. Ми говорили про необхідність, попри все, зберігати ті компетенції, які вони напрацювали і здобули протягом цих численних років. Для того, щоб як тільки закінчиться війна в тій чи іншій формі – або це буде якийсь режим зупинення вогню, перемир'я, або, зрештою, відгонять цих російських окупантів на достатню відстань – не втрачаючи часу, відновити роботу порту і весь цей потенціал міг бути задіяний, – пояснив Гаель Весьєр.
Водночас представниця Крістіна Мікулова додала, що робота українських портів є важливою, оскільки забезпечує частину світу хлібом.
— Ми вас знаємо як «breadbasket of the world». Просто завдяки Україні велика частина світу має зерно, має хліб. Наприклад, після повномасштабного вторгнення я ще працювала в Левані, я жила в Бейруті. І ми відчували вплив повномасштабного. Тому що, наприклад, Єгипет не отримав зерна цей сезон. Ми просто зрозуміли, якщо війна в Україні, то це відчувають інші країни, – сказала Крістіна Мікулова.