Як міська влада в Миколаєві вирішує проблему з безпритульними собаками

  • 10:20
  • 24.12.2024
Знімок екрана 2024-12-23 145825

Безпритульних тварин у Миколаєві завжди було немало, однак з початку російського вторгнення їхня кількість значно зросла. Востаннє їхню чисельність підраховували ще у 2018 році – вже тоді на вулицях міста нарахували 4 з половиною тисячі хвостатих.

Про це ідеться в сюжеті телеканалу «МАРТ».

- Їх і до повномасштабного вторгнення на території міста в нас було дуже багато. Більше, ніж в інших містах країни. Але масовий виїзд людей з міста і не всі могли забрати з собою тварин. Вони їх залишали, вони їх випускали, вони були не стерилізовані. Підприємство у 2022 році не могло працювати на повну силу, бо і постійні обстріли, і мости розведені, функціонувати повноцінно саме на початку повномасштабного ми не могли, — розповіла директорка КП «Центр захисту тварин» Олександра Купінець.

Аби зменшити кількість безпритульних тварин, у Миколаєві працює програма щодо поводження з котами і собаками та гуманного регулювання їхньої чисельності.

- Вона розрахована на відловлювання, стерилізацію і повернення до попереднього місця існування або прилаштування. Ми робимо упор на прилаштування, для цього ми проводимо виставки прилаштування майже щомісяця. Але таку кількість тварин прилаштувати ми не зможемо. Тому це дуже поступовий процес і ми намагаємося його реалізовувати. Програма це не тільки про стерилізацію, а також і про безпеку, бо наше підприємство займається також вакцинацією від сказу і ревакцинацію, бо вакцинацію потрібно проводити раз на рік.

19 грудня під час сесії міської ради депутати розглядали питання щодо продовження терміну дії даної програми ще на рік. За словами першого заступника директора департаменту ЖКГ Ігоря Набатова, наразі назвати точну кількість безпритульних тварин у місті неможливо, тому одним із першочергових заходів з регулювання їх чисельності є підрахунок. 

- Це можна зробити силами двох організацій, які діяли на території України до початку повномасштабного вторгнення в цьому контексті. Це «Animal ID» та «Чотири лапи». У цих організацій є відповідне програмне забезпечення, яке забезпечує проведення підрахунку без повторів, скажімо так. Фактично, це програма, яка дозволяє буквально ідентифікувати собаку за фотографіями, — заявив Ігор Набатов.

Однак через військову агресію росії ці організації призупинили роботу на території Миколаєва.

- Є домовленість з цими організаціями щодо надання нам, представникам Миколаївської міської територіальної громади, зокрема Центру захисту тварин, цього програмного забезпечення, для того, щоб ми своїми силами це зробили у наступному році. Тобто підрахунок буде зроблений в наступному році, я думаю, ми це зможемо реалізувати.

У Центрі захисту тварин пояснюють: це дозволить відстежувати динаміку зростання кількості безпритульних чотирилапих. Крім того, кошти, виділені на програму будуть витрачені на заходи, які мають значно зменшити кількість таких тварин гуманним способом.

- Це також про безпеку, про безпеку людей, сімей. Звісно, трапляються і агресивні тварини. І ми зі своєї сторони робимо все для того, щоб цих тварин забрати до себе. З ними працюють кінологи, соціалізують їх. І насправді більшість тварин ми потім прилаштовуємо. Тому це дуже складний процес. Так теж не буває. Забрати тварину з вулиці і одразу ж вона десь піде в родину. Це складний процес соціалізації тварини. Це не робиться за один день і навіть не за один тиждень. І це теж потрібно враховувати. Якщо ми кажемо про бюджетні складові, то тих витрат, які закладено в програму, — наголосила Олександра Купінець.

Під час сесії депутатка міської ради Олена Кісельова відзначила, що чимало чотирилапих мігрували з населених пунктів, на яких велися бойові дії, що і спричинило погіршення ситуації з безпритульними тваринами. Саме тому є потреба у збільшенні кількості вольєрів у Центрі захисту тварин.

- Пропускна здатність підприємства на сьогоднішній день це близько 160 вольєрів, в яких може отримуватись одночасно така кількість собак. Це і з урахуванням того, що частина буде прилаштована і з урахуванням того, що частину треба пролікувати і так далі і тому подібне. Тому що треба зробити, щоб покращити це — збільшити пропускну здатність, це факт. В рамках програми закладені кошти на збільшення кількості вольєрів, але фінансування поки що ми не можемо забезпечити, поки що ми кажемо тільки про фінансування на першочергові заходи, — додав Ігор Набатов.

В результаті жвавих обговорень, депутати відправили проєкт на доопрацювання. Однак поки місто продовжує працювати над вирішенням цієї проблеми, пам’ятайте, що найкращий спосіб зменшити кількість безпритульних тварин – це подарувати їм люблячу родину. Тож якщо ви шукаєте собі друга, варто завітати до комунального підприємства Центр захисту тварин, який розташований за адресою вулиця Водопійна, 36. Можливо, саме там на вас чекає ваш майбутній домашній улюбленець.

Новини

24 грудня 2024
23 грудня 2024