У Миколаєві створять комунальне підприємство, яке утримуватиме і будуватиме соцжитло

  • 15:28
  • 20.12.2024
горсовет

Депутати Миколаївської міської ради відмінили своє рішення про припинення діяльності комунального житлово-експлуатаційного підприємства "Соляні" у результаті його ліквідації, яке було погоджене в 2023 році. Тепер це підприємство займатиметься утриманням та будівництвом соціального житла в місті.

Відповідне рішення було прийнято у четвер, 19 грудня, під час засідання сесії.

Перший заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради Ігор Набатов зазначив, що на одній із сесії у 2023 році було прийнято рішення про ліквідацію 10 комунальних підприємств, які фактично не функціонували. Серед них було і КЖЕП "Соляні".

— На сьогодні ця робота триває, два КП ліквідовані, є відповідні записи в реєстрі, ще сім в процесі, а це одне дійшло до того моменту, коли ми фактично можемо його ліквідувати, тому що боргів немає – все нормально, усі перевірки контролюючих органів пройдено, але виникла необхідність створення в Миколаєві комунального підприємства, яке буде забезпечувати утримання соціального житла і не тільки утримувати, а й в перспективі будувати з залученням коштів міжнародних пратнерів, – заявив він.

Він також нагадав, що зараз місто тісно співпрацює з данським офндом, який погодився фінансувати проєкт будівництва багатоквартирного соціального житла в мікрорайоні Північний. У свою чергу, після здачі в експлуатацію опікуватись будинком зможе КЖЕП "Соляні". Приватизувати ці квартири буде заборонено. До того ж, Ігор Набатов відмітив, що зараз в Україні змінюється державна політика щодо соціального житла, тому Миколаїв, дивлячись у майбутнє, вирішив створити відповідне КП, щоб забезпечувати утримання житлового фонду подальшому. 

— Це підприємство за задумкою буде на самоокупності, тому що соцжитло можна здавати в найм і отримувати грошові кошти. Сума визначатиметься за методикою відповідно до постанови Кабміну. Фактично ми зараз робимо лише перший крок. Через сесію ми плануємо винести на розгляд статут підприємства, щоб депутати зрозуміли задачі та цілі підприємства, – додав він.

Депутат Олена Кісельова спитала у посадовця, чи є зараз в місті соцжитло. За словами Набатова, таке житло є, але його мало, йдеться про квартири, які міськрада купувала для дітей сиріт. 

Депутат Дмитро Січко спитав, що буде з КП "Гуртожиток" у разі створення нового підприємства, яке опікуватиметься соцжитлом, і чи можливо соцжитло поставити на баланс "Гуртожитка". Ігор Набатов заявив, що з "Гуртожитком" є своя історія – підприємство де-факто не працює, але на його балансі знаходяться виключно гуртожитки. 

— Ринок житла можна розподілити аж на 5 груп: тимчасове житло, соціальне житло, житло для ВПО, службове житло і неприватизоване житло. Можна навіть виділити шосту групу, до яких віднести гуртожитки. Так ось, тільки частина неприватизованих кімнат знаходиться на балансі КП "Гуртожиток". Все інше розкидане по різним підприємствам. І є логіка в тому, щоб обʼєднати це все в одне підприємство, зробити нормальне утримання і єдиний бухгалтерський супровід, а також реалізовувати норму Закону, який буде прийнято нарпикінці грудня або на початку наступного року Верховною Радою, - резюмував посадовець. 

Депутати 28-у голосами підтримали.

Новини

20 січня 2025
19 січня 2025
18 січня 2025