11 грудня у Миколаєві провели чергове засідання комісії обласної ради з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім’ї і спорту, культури та духовності. Депутати розглядали питання організації харчування в закладах інституційного догляду обласного підпорядкування.
Про це ідеться в сюжеті телеканалу «МАРТ».
- 22 вересня поточного року в нас проводилось засідання постійної комісії, на якому ми розглянули питання щодо підготовки до нового навчального року в навчальних закладах 2024-2025 років. Тоді ми звернули увагу, що не в повному обсязі вирішувалось питання щодо забезпечення харчування навчальних закладів, — сказав голова постійної комісії Євген Горбунов.
Однак це було ще на початку навчального року, додає Євген Горбуров. Далі цю ситуацію тримали на контролі.
- Директор департаменту освіти завірила і потім ми це теж контролювали. Субвенції з державного бюджету надійшли, і харчування в усіх закладах Миколаївської області іде повним ходом, — додав Євген Горбунов.
За словами директорки департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА Алли Веліховської, з січня 2024 року харчування було організоване у 6 закладах, які працювали очно.
- Це Березківський мистецький ліцей, Антонівський мистецький ліцей, Первомайська спеціальна школа, Лисогірська спеціальна школа, Вознесенська спеціальна школа, а також Расинська спеціальна школа. Тобто ті, в яких дозволено дітям проживати цілодобово. З вересня 2024 року вийшли на змішану форму навчання та розпочали харчування діти з Миколаївських санаторних шкіл №4, 7 та Миколаївського спортивного ліцею Миколаївської обласної ради, — зазначила Алла Веліховська.
Тож наразі у регіоні за бюджетні кошти харчуються діти 9 закладів обласного підпорядкування. Аби детальніше дізнатися про ситуацію та стан справ, на засідання комісії запросили керівників цих навчальних закладів.
- Стан потребує, по-перше – потребує уваги, по-друге – не такий критичний. Є певні… Всі ми розуміємо, що хочеться, щоб було більше фінансування, але всі виходять з об’єктивних причин: наявності цього фінансування, наявності можливості. Ми вдячні волонтерам, які підтримують наші заклади, і керівники цих закладів також висловились, що дуже багато питань вирішується волонтерами, — сказав Денис Андрєєв, заступник голови Миколаївської міської облради.
У результаті, депутати надали пропозиції, які дозволять покращити цю ситуацію.
- Пропозиції департаменту надані були. В першу чергу департаменту освіти, для того, щоб, по-перше – інформувати громадськість про стан харчування. Також висвітлювати це в засобах масової інформації, в соціальних мережах ці питання. Також розглянути додаткове фінансування щодо включення у безкоштовне харчування дітей певних категорій.
Так департамент має підготувати пропозиції для розгляду на сесії. Крім того, Денис Андрєєв відзначив, що відповідно до статутів, саме керівники відповідальні за свої навчальні заклади.
- Вони, в першу чергу, повинні сигналізувати, якщо якісь відбуваються… нестача коштів або нефінансування, вони в першу чергу повинні звертатися до департаменту, і зараз ми бачимо, після цієї наради, я запропонував звертатися напряму до обласної ради, як власника цих закладів, для того, щоб у нас було миттєве реагування і ми могли більш оперативно вирішувати ці питання.