Бронювати можна тільки тих працівників, що працюють понад три місяці. Пізніше термін скоротять до одного — ЄБА

  • 14:57
  • 29.11.2024
zsu_oos_shevron

Бронювання від мобілізації зможуть отримати ті працівники, які працюють на критичному підприємстві понад три місяці.

Про це пише Європейська Бізнес Асоціація після зустрічі з заступником міністра економіки Віталієм Кіндратівим.

Після набуття чинності податкових змін — цей термін скоротиться до місяця. До бази обліку не потраплять ті військовозобов’язані, хто працює за сумісництвом або вже має бронь на іншому підприємстві.

«Асоціація вдячна за виключення з фінальної версії порядку бронювання положення щодо того, що до загальної кількості військовозобов’язаних на підприємстві не включаються військовозобов’язані, які мають відстрочку, наприклад, у зв’язку з доглядом за людиною з інвалідністю або багатодітні сім’ї», — кажуть у ЄБА.

Також повідомляється, що зняти з працівника бронь буде можливо без особливих підстав. Наприклад, через звільнення. Це можна буде зробити не частіше як один раз на місяць.

Як підтвердити статус критично важливого підприємства та які критерії

Отже, щоб бронювати нових працівників, підприємства мають підтвердити статус критично важливих до 28 лютого 2025 року згідно з новими критеріями. Протягом цього часу наявні бронювання та статус критичності буде зберігатись.

Пізніше всі бронювання працівників будуть через «Дію». Для цього потрібно заново отримати статус критичності за новими критеріями та подати документи через ОВА, Міністерства або профільні ЦОВ.

Щоб отримати статус критичності, підприємство має відповідати принаймні трьом критеріям, два з яких є обов’язковими для всіх.

Два обов’язкові критерії — це відсутність податкової заборгованості та середня заробітна плата по підприємству не менше ніж 20 000 грн і така ж заробітна плата працівника, що бронюється, за останній звітній період. Зараз це квартал, але після набрання чинності податкових змін це може бути місяць.

Третій критерій має бути одним із загальних, регіональних або галузевих критеріїв, які протягом 10 днів з моменту ухвалення постанови мають бути розроблені профільними Міністерствами або ОВА. Галузеві та регіональні критерії мають бути погоджені з Міноборони та Мінекономіки.

  • Відсутність заборгованості у підприємства може бути підтверджене довідкою з Державної податкової служби. Актуальність статусу критичності буде автоматично перевірятися системою щомісяця завдяки обміну даними з Пенсійним фондом і Державною податковою службою.
  • Можливість бронювати 100 % працівників наразі передбачена для підприємств паливно-енергетичного та оборонно-промислового комплексів. Інші компанії мають квоту 50%.
  • Компанії-нерезиденти подаватимуть списки на Мінекономіки, і бронювання відбуватиметься через Міністерство, а не через «Дію».

Нагадаємо, за результатами аудиту, який уряд завершив 15 листопада, 95% підприємств зберегли статус критично важливих. Однак виявлено низку порушень.

Новини

5 грудня 2024
4 грудня 2024