Україна планує значно наростити виробництво далекобійної зброї у 2025 році, заявив президент Володимир Зеленський, представляючи внутрішній план стійкості у Верховній Раді 19 листопада. За його словами, наступного року на вітчизняних виробничих потужностях буде виготовлено щонайменше 30 000 далекобійних дронів. Також поставлено завдання зробити не менше ніж 3 000 крилатих ракет і ракет-дронів.
Глава держави зазначив, що країна прагне отримати технологічну перевагу над росією.
«Зараз ми часто шукаємо відповіді на їхні технологічні рішення. Потрібно, щоб вони шукали відповіді на наші технологічні рішення. Саме це головна ідеологія пункту «Зброя» в плані стійкості», — цитує його слова «Інтерфакс-Україна».
Президент також анонсував створення формату технологічної ставки, яка збиратиме найкращих спеціалістів та корисні технологічні ідеї. Перше засідання планується на початок грудня.
Що ще важливого сказав Зеленський
Дрони
- Зеленський підкреслив, що дрони вже стали значним фактором переваги українських військ на фронті, забезпечуючи до 90% знищення ворожої техніки на окремих ділянках.
- FPV та інші дрони фактично компенсують дефіцит артилерії в нашій армії, сказав він.
- Бригади отримають більше фінансування для самостійного забезпечення дронами, що дозволить їм оперативніше реагувати на потреби, додав президент.
Партнери та оборонна промисловість
- За словами Зеленського, в український оборонно-промисловий комплекс залучено понад $1 млрд інвестицій від країн-партнерів.
- До роботи в Україні вже долучилися понад 40 іноземних оборонних компаній, а загалом у секторі задіяні понад 600 вітчизняних підприємств, які забезпечують 300 000 робочих місць.
Контрактна служба замість мобілізації
- Президент також заявив, що зниження мобілізаційного віку в Україні не планується, але буде розроблено нову систему контрактів для тих, хто не досяг віку мобілізації, але хоче долучитися до захисту держави.
Напередодні міністр оборони України Рустем Умєров оборони України Рустем Умєров обговорив з українськими виробниками ракетного озброєння плани на 2025 рік.
За його словами, зараз нарощується виробництво українських ракет «Нептун», яка знищила флагман Чорноморського флоту рф — крейсер «Москва». Зокрема цього року було вироблено перші 100 таких ракет.
Також він зазначив, що розробляються нові ракети-дрони, зокрема «Паляниця», яка є прикладом успішної співпраці держави та приватного сектору.
Нагадаємо, вартість ракети-дрона «Паляниця» становить менше ніж $1 млн.