Повинні бути сильними: у Миколаєві відкрилася виставка робіт Дарії Пінчук «Від руїн до відродження

  • 12:55
  • 10.11.2024

У Миколаївському обласному краєзнавчому музеї, 7 листопада, відбулося відкриття персональної виставки «Від руїн до відродження» української художниці Дарії Пінчук.

Про це повідомляє Центр підтримки бізнесу.

Дарія Пінчук – талановита українська художниця, мисткиня та резидентка центру креативних індустрій CREA Center у Миколаєві. Після початку повномасштабної війни Дарія була змушена залишити рідний дім і переїхати до Сполучених Штатів, узявши із собою лише одну валізу та важкий біль на душі. Проте, навіть далеко від України, вона продовжувала творити, перетворюючи власний біль і тугу за Батьківщиною на потужні художні образи. Сьогодні вона знову в рідному місті з виставкою унікальних робіт.

«Тато взяв мене за руку і сказав: «Пішли до музею, щоб вони організували виставку». У цей момент я перетворилася на маленьку дівчинку, а всю відповідальність вони взяли на себе. Мої батьки підтримували мене постійно протягом усього мого творчого життя, всі мої злами, всі мої депресії – це було на їхніх плечах. Тому відтепер, я думаю, що з руйнуванням внутрішнього духу і руйнуванням країни покінчено, і далі вже буде просто відродження. Відродження внутрішнє, відродження матеріальне, відродження кожної людини в Україні», – зазначила мисткиня.

Пані Дарія також подякувала за творчу підтримку CREA Center у Миколаєві та «Ротарі Клуб Миколаїв» за фінансову підтримку.

«Перед тим як я виїхала до Америки, я потрапила в таке нереально круте місце, як CREA Center. Я дуже хочу подякувати цим людям. Цей заклад допомагає культурним індустріям. І коли я виїхала, це єдине, мабуть, що підтримувало мене психологічно – цей зв'язок, який вони давали в тому творчому моєму продовженні. Якби не вони, можливо, я взагалі не почала б писати, тому що цей зв'язок із творчістю, щотижневі чи частіші онлайн-збори підтримували мене, незважаючи на те, що я була далеко».

У США віддаленість від батьківщини і родини давалась взнаки, і пані Дарію рятував тільки зв'язок із творчістю та візити до спортзалу. Саме там у мисткині народилася ідея створити нову добірку картин. Візитівкою всіх робіт є зображення українських жінок, зайнятих спортом під час війни. Серед них Ольга Харлан, Ганна Алмазова, Наталія Дубницька, Ольга Гром.

«Постійно гортаєш сторінку новин і бачиш, як руйнується твоя держава, як руйнується твоя країна. В той самий момент у мене народилася думка про те, як я хочу показувати українських жінок, їхній незламний дух, про те, як вони залишаються в Україні й продовжують боротися з тими обставинами, які є, і зберігати свій внутрішній стан. І так я почала цю роботу. Я бачила дівчат, які залишились, і вони викликали в мене велику повагу. Я думала: Боже, як вони можуть ходити і продовжувати робити це кожного дня, коли все так навкруги змінюється. І мені захотілося саме звернутися до жінок і показати, які вони сильні», – підкреслила вона.

У експозиції представлено дев’ять картин: «В ім’я Мрії», «Нескорений напрям», «Гаряча сила», «Територія воїна», «Танок надії», «Залізобетонний дух», «Схватка за майбутнє», «Кінець москви» та остання, найновіша робота Дарії про зруйновану будівлю Миколаївської ОДА. На представлених картинах художниці ми бачимо руйнування місць і водночас силу духу жінок. Роботи авторки також несуть паралельний сенс: якщо ми подивимося на наше життя загалом, то часто самі себе руйнуємо, але людина має бути сильною попри все і зберігати свою внутрішню стійкість та відроджуватися.

Зазначимо, що палітра представлених робіт переважно темна, приглушена та напружена. Винятком є остання робота мисткині про зруйновану будівлю Миколаївської ОДА, де використані світлі відтінки.

Під час відкриття виставки серед гостей був проведений благодійний аукціон. Головним лотом став фотодрук картини «Через біль до милосердя». За словами мисткині, оригінал роботи був створений у США.

«Коли я була в Америці, до мене звернувся американець, який понад 20 років опікується благодійним фондом в Україні, в Житомирі, допомагаючи дітям з інвалідністю. Він попросив мене намалювати картину, де хотів бачити Ісуса і матір з дитиною, а я вже обрала оточення, в якому це буде. Це була наша спільна робота, і оригінал цієї картини він повіз з Америки в Україну, щоб подарувати цьому центру. Картина зараз знаходиться в цьому центрі у Житомирі. Знову ж таки, дякую моїм батькам. Тато зробив фотодрук, і робота приймала участь у виставці талантів Миколаївської області».

Під час заходу копію картини підписав очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім з побажанням на її успіх, щоб продати її, а виручені кошти передати для Збройних Сил України.

Під час урочистого відкриття заходу з привітальними словами до пані Дарії звернулися її батьки, друзі, вчителі та партнери. За словами керівника «Центру підтримки бізнесу та економічного розвитку» Артема Ващиленка, важливо підтримувати та мотивувати митців.

«Насправді Дарія сьогодні згадала ту програму, яку наш центр запустив ще під час пандемії коронавірусу, а потім під час війни. Це фактично були інструменти для підтримки миколаївських митців, щоб допомогти їм капіталізувати свої таланти. Справа, якою вони займаються, допомагає їм бути успішними в житті, знаходити фінансові можливості та представляти себе на ринку. Дуже приємно чути з ваших слів, що робота, яку ми продовжували під час війни, не припинялась ні на день. Все було в онлайн-форматі, і ті 60 митців з Миколаївщини, більшість із яких була за кордоном, продовжували жити миколаївським життям».

Він зазначив, що художниця відчула це через себе і мовою пензля та фарб показала важкі події війни і незламність українців.

«Для мене це – найкраща ознака того, що миколаївці дуже сильні всередині. Дарія – приклад сильного миколаївця, який, незважаючи ні на що, тримає цю силу і спроможний говорити своєю мовою, а це – творча мова. Тішимось, що в місті Миколаєві є такі потужні люди», – резюмував він.

Переможниці аукціону пані Дарія особисто подарувала фотодрук своєї картини. Усі виручені з аукціону кошти, що склали 5500 гривень, будуть спрямовані на допомогу Збройним Силам України. Пані Дарія висловила вдячність усім, хто взяв участь у заході та підтримав її ініціативу, крім того, що такий внески є неоціненним вкладом у боротьбу за майбутнє України.

Експозиція «Від руїн до відродження» буде доступна для відвідувачів до кінця листопада 2024 року, тож усі охочі матимуть змогу поринути у світ картин Дарії Пінчук, які сповнені глибокими емоціями та відображають незламний дух українського народу. Кожне полотно – це окрема історія боротьби, сили та відродження, яке пройшло через серце самої мисткині.

Новини

14 грудня 2024
13 грудня 2024