Депутати Миколаївської міської ради звернулись до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення гідної заробітної плати педагогічним та науково-педагогічним працівникам.
Відповідне рішення було ухвалено у середу, 30 жовтня.
Глава фракції "Європейська солідарність" Олена Кісельова заявила, що у освітян досить низькі заробітні плати, що ставить під загрозу існування галузі.
— Можна багато разів надавати честь і хвалу роботі освітян, але під час війни вона стала більш складною, чого на жаль не скажеш про рівень матеріального забезпечення. Ми всі розуміємо, що виклики сьогодення дуже проблемні. І проблема полягає не тільки в проведенні освітнього процесу за існуючих умов, а ще й в рівні оплати. На сьогодні посадові оклади педагогічних та науково-педагогічних працівників визначаються на рівні єдиної тарифної сітки, яка передбачає, що для першого тарифного розряду мінімалка впродовж 2024 року може бути 3195 гривень. Виходить ситуація, коли посадовий оклад педагогічного працівника найвищої кваліфікаційної категорії за 14 тарифним розрядом ЄТС становить 7732 гривні і є нижчим на 268 гривень від мінімальної зарплати, – заявила вона.
Тому депутатка пропонує Верховній Раді та Кабміну наступні дії:
– прийняти постанову, якою збільшити посадовий оклад працівника Іго тарифного розряду ЄТС до рівня 3600 гривень, що передбачено Законом України "Про Державний бюджет України на 2024 рік", а саме внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери";
– внести зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 № 373 "Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування", якою передбачити твердий розмір надбавки до посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування у розмірі 30 відсотків;
– починаючи з 01.01.2025, відновити дію постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 822 "Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки".
— Прошу підтримати, тому що зараз мова йде про виживання галузі в цілому. Тому що молоді вчителі на такій мінімальній зарплатні не можуть вижити і змушені виходити на інші спеціалізації: манікюрщиц, смм та й інше. Ми просто можемо втратити галузь, - заявила Олена Кісельова.
В результаті депутати підтримали ініціативу своєї колеги.