
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду повернула телефони дружині голови Одеської облради, нардепу від «Слуги народу» Юлії Діденко та їхній доньці Софії.
Як повідомляє «Думська», колегія ВАКС задовольнила скаргу захисту і скасувала ухвалу першої інстанції, яка наклала арешт на ці пристрої в межах кримінального провадження про незаконне збагачення.
Судді дійшли висновку, що детективи НАБУ вилучили айфони з порушенням порядку, встановленого законом.
Наступного тижня апеляційна палата розгляне ще одну скаргу Юлії Діденко — на ухвалу про арешт її банківського сейфа.
Джерела видання в правоохоронних органах стверджують, що гойдалки із заарештованим майном дали НАБУ кілька козирів проти народної депутатки.
«Намагаючись відмазати себе, вони дали низку свідчень, які дали змогу Бюро відкрити нове кримінальне провадження, де в ролі головного фігуранта вже виступає Юлія Діденко. Крім того, зміцнилася доказова база щодо самого голови облради. Така собі мишоловка. Цілком імовірно, найближчим часом їм оголосять про підозру», — зазначив співрозмовник.
Нагадаємо, за даними слідства, з 2020 року Григорій Діденко з дружиною придбали активів на суму, яка на 17 млн грн перевищує законні доходи сім'ї. Для приховування цього факту головний «слуга» Одеської області, як стверджується, вносив недостовірні відомості в декларації.
Серед придбаного нечесним шляхом — автомобілі Audi SQ8 2021 року випуску та Mercedes-Benz C200 2021 року випуску, годинник Hublot, нерухомість, а також кошти, отримані від купівлі-продажу сільгосппродукції та від підрядника, який виконує роботи за бюджетні гроші.
Цікавим є епізод з аграрною продукцією. Голова облради купив 1700 тонн насіння, заплативши 240 доларів за тонну, а пізніше продав по 305 доларів за тонну. Це принесло йому 518,5 тис. доларів, або 20,5 млн грн. У декларації чиновника ця угода відображення не знайшла. Крім того, ні самому Діденку, ні членам його сім'ї не належить жодного господарюючого суб'єкта.