Бізнес частіше скаржиться на проблеми з перепідтвердженням статусу критичності та бронюванням працівників — Європейська Бізнес Асоціація

  • 07:17
  • 15.10.2024

Європейська Бізнес Асоціація фіксує збільшення кількості звернень від бізнесів, які не можуть перепідтвердити свій статус критичності, щоб продовжити дію бронювання співробітників.

Про це ЄБА пише на своєму сайті.

Йдеться, що ця проблема набирає системного характеру. А рішення щодо повторного підтвердження статусу критично важливого підприємства «зависає» у відповідних органах.

Це відбувається на тлі новин про рішення уряду призупинити процес бронювання співробітників до 15 листопада — текст рішення раніше опублікували The Page. Причина у великій кількості заброньованих осіб (1,5 мільйона), що обурило Володимира Зеленського.

«Хоча бізнес розуміє важливість мобілізаційних процесів, такі непередбачувані кроки суттєво ускладнюють роботу компаній», — пише ЄБА.

Повідомляється, що у середині 2024 року:

  • співробітники у лавах ЗСУ є у 86 % опитаних членських компаній Асоціації,
  • у 52 % компаній кількість мобілізованих сягає до 10 % від загальної кількості військовозобов’язаних,
  • у 28 % кількість мобілізованих сягає 10–20 %, у 6 % — 20–40 %.
  • У близько половини компаній, а саме 46 % серед мобілізованих або добровольців є критичні для роботи підприємства спеціалісти.
  • Зокрема, це керівники, інженери, ІТ фахівці, водії, електрики, механіки, оператори виробничих ліній. 

Тож за результатами опитувань Асоціації, покращення умов бронювання співробітників — це запит № 1 від бізнесу на сьогодні. У Єба кажуть, що компанії потерпають не тільки від нестачі кваліфікованих фахівців, а й від неможливості прогнозувати роботу.

«Йдеться про ризик мобілізації критичних спеціалістів, до прикладу, операторів специфічного обладнання чи фахівців з унікальними знаннями, без яких можуть перерватися чи зупинитися виробничі/операційні процеси на підприємстві».

Асоціація наголошує, що бізнес потребує стабільного, передбачуваного, прозорого та водночас оперативного механізму бронювання критичних співробітників.


Нагадаємо, 17 липня електронне бронювання військовозобов’язаних запрацювало на порталі «Дія». Раніше Кабінет Міністрів підтримав бронювання працівників у «Дії», це має відбуватися без додаткових візитів у ТЦК та СП. На першому етапі забронювати своїх співробітників онлайн зможуть критично важливі підприємства та компанії, які працюють на потреби Сил оборони.

Наприкінці липня Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури повідомило про спрощення процедури бронювання для підприємств, що займаються перевезеннями. Зокрема йдеться про перевізників, що виконують нерегулярні перевезення та автостанції.

Новини

21 грудня 2024
20 грудня 2024