«Ми в одній системі. Коли бʼють по Харкову — ми це відчуваємо», — Кім про проблеми зі світлом на Миколаївщині

  • 14:27
  • 12.06.2024
290216_66685c673d4a14_26883615

За новою моделлю «Укренерго» по розподілу електроенергії між областями регіони будуть знеструмлені по чергам, а не по лімітам. Однак уникнути тривалих відключень Миколаївська область не може, адже знаходиться в одній енергетичній системі.

Про це в коментарі кореспонденту «НикВести» розповів очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім.

Ситуація з енергосистемою наразі складна та проблематична, каже Віталій Кім. Не дивлячись на те, що Миколаївська область виробляє значну кількість електроенергії, регіон не може уникнути відключень світла через те, що знаходиться в єдиній всеукраїнській мережі, на яку впливають пошкодження в будь-якій частині енергоінфраструктури України.  

— По електриці проблема велика і не вдасться, як було раніше, щоб у нас мало відключали світло з низки технічних причин. Зараз «Укренерго» використовує іншу модель модель для відключення. Це по чергам, а не по лімітам на область, щоб ніхто там не хитрував в Україні. Це більш справедливо. І зараз ми матимемо, я так розумію, третину відключених споживачів, а дві третини зі світлом. В моєму розумінні буде добре, якщо дві години світла нема, а чотири є. Восени будемо дивитися по нашим розподільчим потужностям, що ми можемо доробити. Незважаючи на те, що Миколаїв в десятки разів більше виробляє електрики, ми є частиною єдиної енергомережі. І тому, якщо б'ють навіть десь там по Сумам, або десь там по Харкову, ми це теж відчуваємо з точки зору розподілу електрики. Тому ця ситуація не локальна, і я не можу особисто її виправити. Тому що ми зараз працюємо у всеукраїнській системі. Основним пріоритетом цієї конференції є саме енергетична безпека України. І тому тут будуть основні проєкти стосуватися саме енергонезалежності та фінансування електричної генерації, — сказав Віталій Кім.

При цьому він каже, що з опаленням проблем буде набагато менше, ніж з електропостачанням. Хоча не виключає, що при запуску опалювального сезону в місті будуть проблеми через аварії.

— Проблем з опаленням буде менше, ніж з електрикою, тому що в нас не все залежить від газу. Може бути так само, як і раніше (мова йде про проблемну підготовку ТЕЦ до початку опалювального сезону, — прим.), тому що то була аварійна ситуація по пориву великої труби. Від цього ніхто не застрахований, тому я відповісти на зараз не можу, — пояснив голова ОВА. 

Новини

18 липня 2024
17 липня 2024