Уряд виключив канабіс зі списку тяжких наркотиків

  • 12:55
  • 25.05.2024
40362143_604

Кабінет міністрів виключив канабіс зі списку тяжких наркотиків.

Про це повідомив представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук.

Зміни виключають канабіс, смолу канабісу, екстракти та настоянки канабісу зі списку «Особливо небезпечні наркотичні засоби, обіг яких заборонено», а ТГК (тетрагідроканабінол) — зі списку «Особливо небезпечні психотропні речовини, обіг яких заборонено».

Тепер вони є у списку рослин, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини, обіг яких допускається для використання в навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, у виробництві наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування в медичній практиці.

Зміни набирають чинності з 16 серпня 2024 року.

У МОЗ наголосили, що постанова також дозволяє культивування рослин роду коноплі для промислових цілей за умови, що у висушеній соломі концентрація ТГК не перевищує 0,2%. З 16 лютого 2027 року гранично допустимий вміст ТГК буде підвищений до 0,3%.

У відомсті пояснили, що канабіс має у складі сотні унікальних канабіноїдів та речовин. З усіх відомих речовин, що є в рослині канабіс, тільки ТГК та його ізомери мають психоактивний ефект. Інші канабіноїди не впливають на психічний стан, але можуть мати суттєвий позитивний вплив на перебіг деяких захворювань. Вживання непсихоактивних канабіноїдів не призводить до звикання та використовується у медицині.

Новини

12 червень 2024
11 червень 2024