Україна усвідомлює, що війна з росією закінчиться переговорами, - секретар РНБО

  • 13:56
  • 21.05.2024
cd918457630e8b118b9f0402e6f8ca37.i999x999x670

Секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Литвиненко заявив, що Україна усвідомлює, що війна з росією закінчиться переговорами. 

Про це він повідомив у відеозверненні до учасників Форуму регіону Балтійського моря: “НАТО 2024 і Арктична Європа”, пише Ліга.net.

За його словами, саме з цією ціллю була підготовлена і просувається формула миру Президента Володимира Зеленського. Секретар РНБО висловив сподівання, що вона буде підтримана учасниками саміту миру, який відбудеться у Швейцарії у червні.

- Це справжній дипломатичний трек, який має всі шанси сприяти досягненню справедливого миру, - наголосив Литвиненко.

Серед іншого він заявив, що Україна потребує не перемир’я, а стійкого миру на десятиліття, який би уможливив розвиток країни. Тому тут, як зазначив секретар РНБО, важливі безпекові гарантії.

- Безпекові угоди, що реалізують тогорічну заяву G7 – без найменшого сумніву важливий крок. І ми високо цінуємо зусилля президента Фінляндії Александра Стубба й усього фінського народу, який як ніхто знає критичне значення безпеки для сусідів росії. Проте Україна потребує саме гарантій, і фінський приклад наочно демонструє – сьогодні в Європі наявні тільки одні справжні гарантії – це членство в НАТО, - сказав він.

Литвиненко наголосив, що саме тому Україна сподівається отримати запрошення стати членом Альянсу вже на липневому саміті НАТО, який відбудеться у Вашингтоні. Він констатував, що “вступ не відбудеться завтра”, але вже запрошення “охолодить багато гарячих голів у рф”.

- Воно сприятиме деескалації, а не стане конфронтаційним кроком. Досвід Бухарестського саміту 2008 року чітко довів – у відносинах з російським диктатором володимиром путіним чітка визначеність стабілізує ситуацію, а її відсутність – провокує росію на агресивні кроки, - резюмував секретар РНБО.

Новини

23 червень 2024
22 червень 2024
21 червень 2024